جمعی از دانشجویان خارجی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شدند

۲۱ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۳ کد : ۳۸۱۶۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۶۰۳
در آیینی ، جمعی ازدانشجویان خارجی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده و دانشنامه دریافت کردند.
جمعی از دانشجویان خارجی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شدند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، رئیس دانشگاه تبریز دراین آیین با بیان اینکه توسعه همکاری علمی با دانشگاه‌های جهان ازجمله برنامه‌های راهبردی این دانشگاه است، گفت: مبادله استاد، دانشجو، اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک و اجرای دیگر برنامه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی با دانشگاه‌های دنیا بویژه منطقه و جهان اسلام از اولویت‌های دانشگاه تبریز برای رشد توسعه همکاری بین المللی است.

دکترمحمدرضا پورمحمدی گفت: وجود اشتراکات فرهنگی و دینی در بین کشورهای منطقه و علی الخصوص جهان اسلام ظرفیت مناسبی را برای توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی بین دانشگاه‌های این کشورها فراهم کرده است که باید از این پتانسیل برای توسعه همکاری فی مابین بهره مند شد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در عصر امروز دیپلماسی علمی در مقایسه با سایر دیپلماسی‌ها همچون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بهترین شیوه توسعه همکاری‌ها به حساب می‌آید، تصریح کرد: دانشگاه تبریز جزو دانشگاه‌هایی است که برای ارتقا به تراز بین المللی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزیده شده است لذا جذب دانشجویان غیر ایرانی هم دراین راستا صورت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه تبریز در ادامه یادآور شد: شما دانشجویان غیرایرانی، سفیران کشورمان در عرصه‌های مختلف هستید و باید این پیام را منتقل سازید که ایران کشوری طرفدار آرامش، امنیت وصلح در جهان است.

دکتر حسین امامعلی پور، معاون دانشجویی دانشگاه تبریز نیز دراین آیین با ارائه گزارشی از روند جذب و اقدامات رفاهی و خدماتی برای دانشجویان غیر ایرانی گفت: در حال حاضر ۶۳ دانشجو غیرایرانی از ۱۳ کشور از جمله ترکیه، عراق، سوریه، لبنان، آذربایجان، یمن، تاجیکستان، سنگال، اوگاندا، نیجریه در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

به گفته وی از این تعداد دانشجویان ۶ نفر در رشته‌های مهندسی کامپیوتر و کشاورزی فارغ التحصیل شدند.

معاون دانشجویی دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به برخی از اقدامات صورت گرفته درخصوص دانشجویان غیرایرانی این دانشگاه گفت: ایجاد اداره امور دانشجویان غیرایرانی، تشکیل شورای راهبردی و شورای اجرای امور دانشجویان غیرایرانی، ارتقای امکانات رفاهی و خدماتی برای این دانشجویان، برگزاری مسابقات ورزشی، ایجاد مرکز زبان از جمله این برنامه‌ها است.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: دانشگاه تبریز