در اقدامی انسان‌دوستانه توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه صورت گرفت؛

برگزاری نمایشگاه نقاشی کودکان زلزله‌زده سرپل ذهاب

۲۱ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۲ کد : ۳۸۱۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۳۲
در آستانه سال نو و در اقدامی انسان دوستانه توسط جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، نمایشگاه نقاشی کودکان زلزله‌زده سرپل ذهاب در پارک کودک کرمانشاه برگزار شد.
برگزاری نمایشگاه نقاشی کودکان زلزله‌زده سرپل ذهاب

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دانشجویان این دانشگاه، فعالیت‌های انسان دوستانه خود را بعد از وقوع زلزله ویرانگر شهرستان‌های سرپل ذهاب و ثلاث باباجان آغاز و به صورت هفتگی جهت ایجاد شور و نشاط در کودکان آسیب دیده با اجرای برنامه‌های شعرخوانی و نقاشی و همچنین اهدای بسته‌های فرهنگی شامل لوازم‌التحریر و اسباب‌بازی به کودکان ۳ تا ۱۲ سال این مناطق نقشی مهمی در کاهش آلام روحی این عزیزان ایفا کردند.
در راستای این فعالیت‌ها با فراهم کردن وسایل نقاشی برای این کودکان، ۱۵۵ اثر از این نقاشی‌ها در معرض نمایش عموم قرار گرفت که مبلغ ۳۵ میلیون ریال درآمد حاصل از فروش این نقاشی‌ها صرف کمک به کودکان نیازمند این مناطق خواهد شد.
دکتر اختری ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه که به همراه اعضای هیأت رئیسه و جمعی از اعضای هیئت علمی از این نمایشگاه بازدید کردند، ضمن قدردانی از این حرکت خداپسندانه ابراز امیدواری کرد: همواره این روحیه ارزشمند در بین دانشجویان عزیز حفظ شود.
وی همچنین یکی از زیبایی‌های این نمایشگاه را جلوه پرچم عزیز ایران در اکثر نقاشی‌های این کودکان دانست که حاکی از عشق آنها به کشور ایران و البته پاسخ و قدردانی از جوشش مهربانی مردم ایران است و حتی در نمونه‌هایی، گفتمان رنج‌های کودکان بر روی پرچم نمایانگر می‌باشد و این درسی است برای ما و جوانان که بیشتر خدمتگذار مردم این مرز و بوم باشیم.
گفتنی است این طرح با هدف جمع‌آوری اطلاعات فردی شامل استعدادها، توانمندی‌ها و معضلات روحی و روانی کودکان در قالب پرونده‌های تفکیک شده برای هر کودک اجرا شد. این پرونده‌ها حاوی اطلاعاتی است که می‌تواند برای افراد خیر و روان‌شناسان بسیارارزشمند و راهگشا باشد و این دانشگاه آماده است که این اطلاعات ارزشمند را در اختیارافراد خیر و روان‌شناس جهت یاری این کودکان قرار دهد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۳ )