دردیدار روسای دانشگاه های بین المللی امام خمینی و یاگلونیان لهستان به تصویب رسید؛

ارائه بورس تحصیلی به دانشجویان ممتاز مقطع دکترای مرکز ایران شناسی دانشگاه یاگلونیان

۲۰ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۰:۲۶ کد : ۳۸۱۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۷۰
در دیدار رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)و هیات همراه از مرکز ایران شناسی دانشگاه یاگلونیان لهستان، با ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان ممتاز مقطع دکترای مرکز ایران شناسی دانشگاه یاگلونیان موافقت شد.
ارائه بورس تحصیلی  به دانشجویان ممتاز مقطع دکترای مرکز ایران شناسی دانشگاه یاگلونیان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بین المللی امام خمینی، در دیداردکتر نائینی، رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی و هیات همراه از دانشگاه یاگلونیان که به منظورتوسعه همکاری های علمی و بین المللی صورت گرفت در زمینه های همکاری بین دو دانشگاه در حوزه های علوم پایه، شامل ریاضیات، فیزیک، شیمی و کامپیوتر و در زمینه علوم انسانی به خصوص آموزش زبان فارسی و ایرانشناسی بحث و گفتگو و تبادل نظر شد.

گفتنی است دانشگاه یاگلونیان با قدمتی بیش از ششصد سال دارای ۱۶ دانشکده می باشد و قدیمی ترین مرکز ایران شناسی در لهستان را در اختیار دارد. در این مرکز بیش از ۵۰ نفر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسی تحصیل می کنند.

هیات دانشگاه بین المللی امام خمینی همچنین از دانشگاه های ورشو، و آکادمی علوم لهستان دیدار داشتند.

محور گفتگوها در دانشگاه ورشو ایرانشناسی و گسترش آموزش زبان فارسی در این دانشگاه به عنوان آغاز ورود به همکاری های همه جانبه با این دانشگاه در نظر گرفته شد و مقرر شد که نشست های مشترک ایران شناسی بصورت متوالی در دو دانشگاه برگزار شده و با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در لهستان اولین نشست مشترک همزمان با سالروز تأسیس دانشگاه در نوامبر ۲۰۱۸ در ورشو برگزار شود.

همچنین در دیدار با آکادمی علوم لهستان برگزاری کارگاه های آموزشی در علوم پایه بخصوص ریاضیات و نیز استفاده از ظرفیت های علمی دو طرف در برگزاری کلاس های آموزشی مطرح شد.

کلید واژه ها: دانشگاه بین المللی امام خمینی


( ۱ )