امضای قرارداد احداث نیروگاه برق بین دانشگاه جهرم و شرکت vado اتریش

۲۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۳ کد : ۳۷۹۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۸
قرارداد احداث نیروگاه گازی به ظرفیت تولید 25 مگاوات برق بین دانشگاه جهرم و شرکت vado اتریش به امضا رسید. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر مجتبی آذین فر معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه جهرم با اشا...
امضای قرارداد احداث نیروگاه برق بین دانشگاه جهرم و شرکت vado اتریش
قرارداد احداث نیروگاه گازی به ظرفیت تولید 25 مگاوات برق بین دانشگاه جهرم و شرکت vado اتریش به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر مجتبی آذین فر معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه جهرم با اشاره به تلاش های صورت گرفته در یک سال گذشته جهت احداث این نیروگاه، هدف از آن را تأمین برق مجموعه پردیس دانشگاه جهرم و فروش برق مازاد جهت ایجاد درآمد اختصاصی برای دانشگاه جهرم دانست.
وی افزود: با توجه به پیش بینی نیاز مجموعه پردیس دانشگاه جهرم به 4 مگاوات برق در آینده نزدیک، با مکاتبات صورت گرفته با شرکت برق منطقه ای فارس، موافقت این سازمان با احداث نیروگاه در اراضی پردیس دانشگاه به ظرفیت تولید 25 مگاوات برق اخذ شد.
دکتر آذین فر اظهار کرد: با پیگیری های مستمر صورت گرفته و مکاتبات و برگزاری جلسات متعدد با شرکت های اصلی سازنده مولدهای مورد تایید توانیر، در نهایت شرکت vado اتریش با در نظر گرفتن جمیع شرایط و ملاحظات خاص، طی نامه ای اعلام آمادگی خود را جهت انجام این کار به دانشگاه اعلام کرد و سپس در جلسه ای در اردیبهشت ماه سال جاری با حضور Adolf Winter مدیر عامل این شرکت در تهران تفاهم نامه همکاری دو جانبه برای ساخت نیروگاه به امضا رسید.
وی افزود : پس از آن با بررسی گزینه های فنی پیشنهادی طرف خارجی و در نظر گرفتن مسایل مالی و شرایط منطقه و بازده و کیفیت موتورهای مختلف با ظرفیت های متفاوت تولید برق در نهایت دو موتور تولیدی شرکت MAN آلمان هر یک به ظرفیت تولید 5/12 مگاوات و مجموع 25 مگاوات انتخاب شد.
معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه جهرم گفت: در نهایت با حضور مدیرعامل شرکت vado در دانشگاه جهرم قرارداد نهایی فنی بین وی و دکتر مسعود نادریان رئیس دانشگاه جهرم به امضا رسید.
گفتنی است پس از اجرایی شدن این قرارداد و نصب دستگاه ها، از محل فروش برق تولید شده، اصل و سود سرمایه به طرف خارجی برگشت داده شده و پس از حداکثر 3 سال این نیروگاه با سرمایه ای بالغ بر 15 میلیون یورو (حدود 60 میلیارد تومان) و با درآمد ماهانه بیش از 2 میلیارد تومان در اختیار دانشگاه جهرم قرار خواهد گرفت که نقش بسیار مهمی در پیشرفت های آتی دانشگاه جهرم خواهد داشت.