با حضور وزیر علوم انجام شد؛

رونمایی از ۶۳ طرح پژوهشی دانشگاه کشاورزی رامین خوزستان

۰۸ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۶ کد : ۳۷۸۰۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۱۹
در ادامه سفر دکتر منصورغلامی ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به استان خوزستان، از ۶۳ طرح پژوهشی کاربردی و خاص دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان رونمایی شد.
رونمایی از ۶۳ طرح پژوهشی دانشگاه کشاورزی رامین خوزستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی صبح امروزبا حضور در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین، ۶۳ طرح پژوهشی کاربردی و خاص این دانشگاه را رونمایی کرد.
مدیر پژوهشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان درخصوص این رونمایی گفت: طرح‌هایی که امروز رونمایی شدند بخشی از پروژه‌های کاربردی است که دانشگاه رامین با هدف حل مشکلات استان و با محوریت مسایل کشاورزی و زیست محیطی در سال ۹۶ آغاز کرد.
وی افزود: حدود ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبار اجرایی بخشی از این طرح‌ها توسط دانشگاه رامین تامین شده و در این زمینه در خصوص ۴۳ طرح نیازهای دستگاه‌های اجرایی استان دریافت شده است.
غنیان افزود: در این زمینه همکاران دانشگاه با همکاری بخش‌های دیگر مانند منابع طبیعی استان بر روی مسایلی مانند آب، محیط زیست، مدیریت پایدار و امنیت غذایی در حال مطالعه هستند.
مدیر پژوهشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین ادامه داد: بخش دوم این طرح ها، طرح‌هایی هستند که دانشگاه برای حل مشکلات خود سفارش داده است که بیشتر در خصوص استفاده از انرژی‌های پاک در دانشگاه و رفتن به سوی دانشگاه سبز است.
وی گفت: دسته سوم این طرح ها، پروژه‌هایی هستند که از سازمان‌های ملی و استانی مانند ستاد خشک سالی معاونت علمی و فناوری، استانداری خوزستان و سازمان آب و برق خوزستان سفارش آن‌ها دریافت شده است.
مدیر پژوهشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان خاطرنشان کرد: این طرح ها عمدتاً در خصوص مسایلی از جمله ریزگردها، مدیریت منابع آب در حوزه بهره برداران، معیشت روستاییان و عشایر است.
ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: وزیر علوم


( ۲ )