با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صورت گرفت؛

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده علوم دامی و صنایع غذایی دانشگاه رامین خوزستان

۰۸ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۱ کد : ۳۷۷۹۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۶۶
با حضوردکتر منصورغلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ساختمان جدید دانشکده علوم دامی و صنایع غذایی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان به بهره برداری رسید.
بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده علوم دامی و صنایع غذایی دانشگاه رامین خوزستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در روز دوم سفر خود به خوزستان دانشکده علوم دامی و صنایع غذایی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان را افتتاح کرد.

اعتبار هزینه شده برای ساخت ساختمان جدید دانشکده علوم دامی و صنایع غذایی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان، ۶.۲ میلیارد تومان و مساحت آن ۵۸۱۱ مترمربع است.

این دانشکده در حال حاضر در رشته‌های علوم دامی و علوم و مهندسی صنایع غذایی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد.

از جمله توانمندی‌های دانشکده علوم دامی و صنایع غذایی می‌توان به برخورداری این دانشکده از آزمایشگاه‌های مجهز تخصصی اشاره کرد که ضمن خدمت رسانی به مراکز تحقیقاتی استان خوزستان و سایر استان‌های کشور، پاسخگوی فعالیت‌های آموزشی و تحقیقاتی دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی است.

آماده سازی دانشکده جدید علوم دامی و صنایع غذایی در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ سرعت گرفت و با تکمیل سکوبندی آزمایشگاه‌ها، تجهیز کلاس‌ها و نصب وسایل کمک آموزشی، طراحی و خرید مبلمان اداری اتاق‌های اساتید و دفاتر اداری، نصب و راه اندازی سیستم سرمایشی، گازکشی و رفع مشکلات تاسیساتی و عمرانی، از پاییز ۱۳۹۶ به بهره‌برداری رسید.

این دانشکده در حال حاضر از آزمایشگاه‌های تغذیه دام، تکمیلی طیور، بیوتکنولوژی دام، فیزیولوژی دام، کشت سلول و فناوری‌های تولید مثل دام، کشت پیوسته، شیمی مواد غذایی، میکروبیولوژی، تکنولوژی مواد غذایی، تحصیلات تکمیلی صنایع غذایی، موزه جانورشناسی (در سایت قدیم دانشکده) و ایستگاه تحقیقاتی دامپروری وسیع برخوردار است.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵


( ۲ )