وزیر علوم در شورای دانشگاه شهید چمران اهواز مطرح کرد:

ضرورت استفاده از پیشنهادات اعضای هیئت علمی برای اصلاح امور

۰۸ اسفند ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۵ کد : ۳۷۷۸۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۰۸
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: از پیشنهادات و دیدگاه‌های اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برای اصلاح روندهای موجود در آموزش عالی کشور استفاده می کنیم.
ضرورت استفاده از پیشنهادات اعضای هیئت علمی برای اصلاح امور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در نشست سه ساعته خود با اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: وزارت علوم از نظرات و پیشنهادات همه دانشگاهیان کشور برای بهینه سازی فرآیندهای آموزش عالی استقبال می‌کند و در اصلاح آیین نامه‌های موجود از این پیشنهادات بهره می‌گیرد.
دکتر غلامی در پاسخ به نظرات ارائه شده اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز درخصوص رتبه بندی دانشگاه‌های کشور گفت: این رتبه بندی بر اساس شاخص‌های پژوهشی صورت گرفته است ولی امکان اصلاح فرآیندهای آن برای دقیق‌تر بودن بیشتر وجود دارد.
وی به افزایش تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اشاره کرد و افزود: تقاضای اجتماعی برای ورود به دوره‌های تحصیلات تکمیلی در حد بالا وجود دارد. به طوری که در آزمون دکترای امسال حدود ۲۴۰ هزار نفر داوطلب ثبت نام کرده‌اند.
وزیر علوم تصریح کرد: وزارت علوم متولی اشتغال در کشور نیست ولی با بازنگری دروس تحصیلی و برگزاری دوره‌های آشنایی با مشاغل مرتبط با رشته‌های دانشگاهی سعی می‌کند در موضوع اشتغال نیز نقش خود را ایفا کند.
دکتر غلامی در پاسخ به بحث کمبود اعتبارات مالی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: هم اکنون اختصاص بودجه به دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری مستقیماً توسط سازمان برنامه و بودجه صورت می‌گیرد. ولی برای حل مشکلات دانشگاه شهید چمران اهواز با مسئولان این سازمان رایزنی‌های لازم انجام خواهد شد.
گفتنی است بخش اعظم زمان نشست وزیر علوم با شورای دانشگاه شهید چمران و اعضای هیئت علمی این دانشگاه، به طرح نظرات و دیدگاه‌های اعضای هیئت علمی حاضر در این نشست اختصاص داشت و موضوع رتبه بندی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی محور عمده مباحث مطرح شده در این نشست بود.