با حضور هیئت آلمانی بررسی شد؛

گسترش همکاری دانشگاه های آلمان و دانشگاه تبریز

۰۷ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۴ کد : ۳۷۷۵۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۳۸
نشستی به منظور بررسی راهکارهای گسترش همکاری‌های بین دانشگاه‌های آلمان و دانشگاه تبریز به میزبانی پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره‌شناسی و با حضور هیئت عالی رتبه آلمانی برگزار شد.
گسترش همکاری دانشگاه های آلمان و دانشگاه تبریز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، دکتر اصغر عسگری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز در این آیین گشایش ضمن ارائه گزارشی از ظرفیت‌های این دانشگاه گفت: این نشست پیرو مذاکرات انجام گرفته از سوی دکتر یورگ اشنایدر مدیر همکاری های بین‌المللی بنیاد تحقیقات آلمان ( DFG ) و نیز پروفسور ارژنگ خلیلی از بخش میکروبیولوزی دریایی موسسه ماکس پلانک شهر برمن آلمان جهت معرفی امکانات گسترده همکاری بین دانشگاه های ایران و آلمان برگزار شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه تبریز در حال حاضر با داشتن بیش از ۲۴ هزار دانشجو، ۸۰۰ نفر هیئت علمی، ۲۱ دانشکده، چندین قطب و مراکز تحقیقاتی، چندین دانشکده اقماری و پردیس بین المللی ارس به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر و سطح یک کشور است، گفت: این دانشگاه آماده هر گونه توسعه همکاری علمی، آموزشی و تحقیقاتی با دانشگاه‌های کشورهای دنیا و از جمله کشور آلمان است.

دکتر یورگ اشنایدر، مدیر همکاری‌های بین المللی بنیاد تحقیقات آلمان ( DFG ) نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور در تبریز به اشتیاق وافر بنیاد تحقیقات آلمان و وزارت علوم آلمان و نیز سایر موسسات آلمانی به گسترش همکاری های علمی ایران و آلمان اشاره کرد.

وی در ادامه از تجربه حضور در دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی امیر کبیر در سال های قبل سخن گفت و از پتانسیل قابل توجه دانشگاه تبریز برای ارتباطات علمی بین المللی خبر داد.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵