دکتر غلامی در بازدید از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی:

اکنون زمان ارایه دستاوردهای پژوهشی و نظریه های جدید علوم انسانی به جامعه است

۰۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۹:۴۲ کد : ۳۷۷۲۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۸۰
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید ازبخش های مختلف پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تصریح کرد: پس از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی، هم اکنون زمان ارایه دستاوردهای پژوهشی و نظریات جدید علوم انسانی به جامعه است ونتایج فعالیت های این پژوهشگاه باید در اختیار مجموعه های دانشگاهی و بویژه فعالان دانشجویی قرار گیرد.
اکنون زمان ارایه دستاوردهای پژوهشی و نظریه های جدید علوم انسانی به جامعه است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز یکشنبه در بازدید از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، در جمع مسئولان و اعضای هیات علمی این پژوهشگاه با بیان اینکه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با هدف خاصی شکل گرفت و از زمان تاسیس خود منشا آثار فکری خوبی بوده است، اظهار داشت: این پژوهشگاه ارتباط نزدیکی با حوزه های علمیه دارد و ظرفیت آن در زمینه ارتباط مراکز علمی دانشگاهی با حوزه های علمیه بیشتر است.

دکتر غلامی با تاکید بر تخصصی بودن حوزه فرهنگ گفت: باید در دانشگاه ها از متخصصان علوم انسانی در مدیریت های فرهنگی استفاده کنیم تا بهره بیشتری ببریم.

وزیر علوم با اشاره به فراوانی دانشگاه ها و واحدهای آموزش عالی در زمینه علوم انسانی در کشور گفت: برای همگرایی بیشتر و تقویت علمی به خصوص در علوم انسانی، باید مراکز آموزش عالی از فعالیت های یکدیگر اطلاع کافی داشته باشند تا با همگرایی بیشتر بتوانیم به توسعه هر چه بیشتر این علوم در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کمک کنیم.

در آغاز این نشست، حجت الاسلام والمسلمین رشاد، رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گزارشی از فعالیت های این مجموعه ارایه کرد و چند تن از اعضای هیات علمی حاضر در نشست نیز دیدگاه‌های خود را در خصوص مسائل مختلف آموزش عالی و علوم انسانی مطرح کردند.

ر.ب ۱۳۴۵


( ۲ )