امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک علمی، پژوهشی و آموزشی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با دانشگاه پیام نور

۲۶ مهر ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۰ کد : ۳۷۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۸
دکتر احمد اکبری معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در دیدار با دکتر ابوالفضل فراهانی رئیس دانشگاه پیام نور تفاهم‌نامه همکاری مشترک علمی، پژوهشی و آموزشی امضا کردند. به گزارش روابط عم...
دکتر احمد اکبری معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در دیدار با دکتر ابوالفضل فراهانی رئیس دانشگاه پیام نور تفاهم‌نامه همکاری مشترک علمی، پژوهشی و آموزشی امضا کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اکبری در این نشست ضمن معرفی اهداف و ماموریت‌های سازمان اظهار داشت: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در مقام یک مرکز ملی و بین‌المللی با نگاه حمایت از فناوری و نوآوری و با رویکرد تحقیقات کاربردی و توسعه‌ای در کنار فعالیت‌های فنی و مهندسی عمل می‌کند.
وی افزود: یکی دیگر از اهداف اصلی ما در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران تجاری‌سازی فناوری‌های در دست اجراست که این مهم در دفتر تجاری‌سازی معاونت نوآوری و تجاری‌سازی انجام می‌پذیرد.
در ادامه دکتر ابوالفضل فراهانی رئیس دانشگاه پیام نور ضمن ابراز  خرسندی از ایجاد زمینه‌های همکاری مشترک در سطوح مختلف علمی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور با هدف تربیت نیروی متخصص و کارآمد و ترویج و گسترش دانش و ارتقای کیفیت آموزشی به فعالیت‌ می‌پردازد.
وی با بیان این که دانشگاه پیام نور از زمینه‌های همکاری مشترک با سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران استقبال می‌کند، افزود: امید است با انعقاد این تفاهم‌نامه بتوانیم با بهره‌مندی از توانایی‌های آموزشی، پژوهشی، فناوری و تجهیزات طرفین برای برطرف کردن نیازهای متقابل و گسترش همکاری‌های دو جانبه، گام‌های موثری را برداریم.
همچنین در این تفاهم‌نامه بر برگزاری همایش‌ها، نشست‌ها، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های مختلف ایجاد و انتقال فناوری به صورت مشترک در سطوح ملی و بین‌المللی، استفاده از امکانات موجود در سازمان و دانشگاه از قبیل کتابخانه، پایگاه‌های علمی، آزمایشگاه‌‌های عمومی ـ تخصصی مراکز اسناد و بانک‌های اطلاعاتی به منظور پیشبرد طرح‌ها و برنامه‌های علمی ـ پژوهشی و گسترش تحقیقات و همکاری در اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک مورد توجه طرفین در سطوح ملی و منطقه‌ای توافق شد.
در این دیدار تفاهم‌نامه‌ای دیگر نیز درخصوص همکاری در انتشار نشریه علمی‌ـ‌پژوهشی «پژوهش‌های اقتصاد صنعتی ایران» به امضا رسید.
گفتنی است این تفاهم‌نامه به منظور گسترش و ارتقای پژوهش در سطح کشور، کمک به ایجاد ارتباط و همکاری علمی میان محققان و انتشار نتایج پژوهش‌های علمی منعقد شد.