در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با دانشگاه‌ جامع بغداد و بصره

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۶ کد : ۳۷۶۲۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۲۴
پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی با اتاق بازرگانی بغداد، اتحادیه صنایع عراق، دانشگاه جامع بغداد و دانشگاه بصره تفاهم نامه همکاری امضا کرد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با دانشگاه‌ جامع بغداد و بصره

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، دکتر اسماعیل پیرعلی رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری هدف از سفر به کشور عراق را آشنایی شرکت‌های فناور ودانش بنیان این پارک با نحوه صادرات محصولات فناور و دانش بنیان کشور عراق دانست.

وی برگزاری نشست با دانشگاه‌های بصره و جامع بغداد را به منظور ایجاد تعامل و ایجاد دفتر انتقال فناوری و همچنین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با اتاق بازرگانی، شهرداری بغداد و اتحادیه صنایع عراق با هدف شناسایی تجار، بازرگانان و مقامات دولتی عراق از دیگر اهداف سفر خود برشمرد.

بر اساس توافق صورت گرفته در این تفاهم نامه‌ها، پارک چهارمحال وبختیاری متعهد به معرفی محصولات شرکت‌های فناور و دانش بنیان ایرانی و طرف‌های عراقی متعهد به حمایت و فراهم آوردن بستر صادرات و سرمایه‌گذاری شرکت‌های مذکور در راستای ارتقای صنعت و زیر ساخت عراق اقدام کند.

همچنین مقرر شد پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری تدابیر و تمهیدات لازم را برای بازدید استادان دانشگاه‌های عراق از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان پارک‌های علم و فناوری ایران فراهم کند و طرف‌های عراقی موظف شدند زمینه سرمایه‌گذاری و واردات محصولات دانش بنیان ایرانی را از طریق سرمایه گذاران و تجار عراقی فراهم آورند.

در این سفر ۱۰ شرکت دانش‌بنیان و فناور پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در زمینه‌های تخصصی مورد نیاز کشور عراق نیز حضور داشتند.

ل.م. ۵۴/ ر.ب ۴۵