رئیس دانشگاه خوارزمی خبر داد:

تصویب ۱۷ طرح همکاری مشترک تحقیقاتی با کشور اتریش

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۵ کد : ۳۷۶۱۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۹۶۳
دکتر محمدعلی سبحان اللهی رئیس دانشگاه خوارزمی، در نشست آغاز ۱۵۰ طرح آموزشی و پژوهشی مشترک بین‌المللی در سال ۱۳۹۶، که روز دوشنبه در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، از تصویب ۱۷ پروژه همکاری مشترک تحقیقاتی با کشور اتریش خبر داد.
تصویب ۱۷ طرح همکاری مشترک تحقیقاتی با کشور اتریش

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سبحان اللهی در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های منسجمی که در زمینه همکاری مشترک با کشور اتریش انجام شده، اظهار داشت: پس از راه‌اندازی سایتی در دانشگاه خوارزمی و اعلان فراخوان برای انجام پروژه‎های مشترک، ۷۸ طرح به منظور داوری در زمینه‌های فنی مهندسی، علوم طبیعی، پزشکی، فرهنگ و هنر، علوم زیستی، انرژی، علوم انسانی و اجتماعی و تعلیم و تربیت ارسال شد.

وی درخصوص فرآیند انتخاب پروژه‌های مشترک اظهار داشت: پس از داوری‌ها، در نهایت ۱۷ پروژه مصوب شد، و در انتخاب پروژه‌ها سعی شد علاوه بر آنکه کلیه زمینه‌های تحقیقاتی را شامل شود، تنوع دانشگاهی نیز در آن رعایت شود.

دکتر سبحان‌اللهی با بیان اینکه سال آینده یکصدمین سال تأسیس دانشگاه خوارزمی است، تصریح کرد: در سال ۱۳۹۷ یک روز ملی برای همکاری با کشور اتریش تعیین شده است.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )