دردانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان صورت گرفت؛

راه اندازی مزرعه تحقیقاتی گل نرگس و گیاهان دارویی

۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۶ کد : ۳۷۵۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۳۲
مزرعه تحقیقاتی گل نرگس و گیاهان دارویی به مساحت دو هکتار، در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان راه اندازی شد.
راه اندازی مزرعه تحقیقاتی گل نرگس و گیاهان دارویی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان، دکترسید نژاد رئیس دانشگاه درآئین بهره برداری ازاین طرح گفت: ضرورت ایجاد مزرعه تحقیقاتی همواره در شهرستان و دانشگاه احساس می شد که این مهم با پیگیری مسئولان دانشگاه در قالب مزرعه تحقیقاتی گل نرگس و گیاهان دارویی به سرانجام رسید. این مزرعه در پیشبرد تحقیقات دانشجویان تحصیلات تکمیلی و همکاران هیات علمی دانشکده ها بسیار موثر می باشند.

دکترمحمد فرجی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان نیز گفت: این مزرعه از مصوبات نشست ماه گذشته گل نرگس در این دانشگاه با حضور نرگس کاران و مسئولان شهرستان و اعضای هیات علمی دانشگاه با مهندس شمسایی مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان بوده که ایشان قول مساعدت و حمایت از احداث آن را داده اند و از اهداف مهم آن تحقیقات گل نرگس با هدف بالا بردن کمی و کیفی تولید گل نرگس در شهرستان بهبهان می باشد ودر فاز اول این مزرعه با حمایت اداره منابع طبیعی شهرستان و آقای تجلی ۲۰۰۰۰پ یاز گل نرگس کاشته شد.

دکترپوررضایی مسئول مزرعه تحقیقاتی درخصوص طرح جامع تحقیقات گل نرگس و گیاهان دارویی، به راه اندازی گلخانه و ایجاد کلکسیون درختان و درختچه های بومی استان و منطقه در آینده نزدیک در این مزرعه خبر داد.

در حاشیه این افتتاح ۴۰ اصله نهال درختان مثمر به میمنت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در این مزرعه تحقیقاتی کاشته شد.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: صنعتی خاتم الانبیای بهبهان