درمسابقه روز جهانی مخترعین در بانکوک تایلند به دست آمد ؛

اختراع پارک علم و فناوری آذربایجان غربی حائز رتبه نخست جهانی شد

۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۹ کد : ۳۷۵۸۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۹۳۹
مقام اول جهان و مدال طلای مسابقه روز جهانی مخترعین در بانکوک تایلند به محصول شرکت دانش بنیان توسعه ایمن الکترونیک تحت عنوان " دستگاه بازیافت گرم آسفالت توسط تکنولوژی مایکروویو" پارک علم و فناوری آذربایجان غربی رسید.
اختراع پارک علم و فناوری آذربایجان غربی حائز رتبه نخست جهانی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازپارک علم و فناوری آذربایجان غربی، شرکت دانش‌بنیان توسعه ایمن الکترونیک توانست مقام اول جهان و مدال طلای مسابقه روز جهانی مخترعین در بانکوک تایلند را به خود اختصاص دهد.

جشنواره اختراعات در روز جهانی مخترعین در شهر بانکوک تایلند با حضور ۴۵ کشور عضو فدراسیون جهانی مخترعان برگزار شد، اختراعات متعددی به جشنواره مخترعین ارسال شده بود که از بین آنها ۶۸۰ اختراع پذیرفته شد و در نهایت محصول شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی توانست از بین این اختراعات نظر هیئت داوران را به خود جلب کند.

مهرداد فوج لعلی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان توسعه ایمن الکترونیک در خصوص این اختراع گفت: آسفالت مستعمل جزو موادی است که می‌تواند بعد از بازیافت وارد چرخه صنعت شود و در این راستا دستگاه بازیافت آسفالت توسط تکنولوژی مایکروویو طراحی و به تولید رسیده است.

وی بیان کرد: این دستگاه توسط شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی تجاری سازی شده است و در این تکنیک از سوختن قیر جلوگیری شده و دمای آسفالت تا ۱۴۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان توسعه ایمن الکترونیک اضافه کرد: مدل کابینی این محصول می‌تواند توسط خودروهای باری حمل شده از طریق ژنراتور انرژی مورد نیاز خود را تامین کند همچنین از مزیت‌های این محصول می‌توان به عدم نیاز به مواد افزودنی به آسفالت، اگزوز پاک و عدم آلایندگی محیط زیست و سرعت بالای بازیافت اشاره کرد.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵


( ۲ )