• ENGLISH
  • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
  • آ + آ -

با هدف گسترش همکاری های علمی ایران و روسیه صورت گرفت؛

امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه دولتی ولگاگراد روسیه و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۹ کد : ۳۷۵۳۱ اخبار دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری
تعداد بازدید:۱۹۸
درتفاهم نامه همکاری که میان دانشگاه دولتی ولگاگراد روسیه و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به امضا رسید، بر محورگرا شدن دانشگاه ها که بر حسب توانمندی ها و ظرفیت های موجود بنا شده است، انتقال تجربیات در زمینه جذب دانشجویان خارجی و اجرای پروژهای مشترک تحقیقاتی- کاربردی تأکید شده است.
امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه دولتی ولگاگراد روسیه و دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، در سفر اخیر دکترجواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به همراه هیئتی ازاین دانشگاه به کشور آلمان، در دیدار با نمایندگانی از دانشگاه ولگاگراد روسیه که با هماهنگی دفتر همکاری های علمی و بین المللی صورت گرفت، تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین دو دانشگاه منعقد شد.

دکتر واثقی امیری در حاشیه انعقاد این تفاهم‌نامه اظهار امیدواری کرد: با عنایت به ظرفیت های موجود دو دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و دانشگاه ولگاگراد، در آینده ای نزدیک با توجه به تفاهم نامه مشترک بین دانشگاه، شاهد مبادلات خوبی در بخش های علمی و پژوهشی باشیم.

وی امضای این تفاهم‌نامه جدید را فرصتی مناسب برای گسترش همکاری‌های دو دانشگاه دانست و افزود: استفاده اعضای هیأت علمی از شرایط فرصت مطالعاتی، بهره مندی دانشجویان دکترا از فرصت‌های کوتاه مدت و انجام پروژه‌های مشترک در موضوعات مختلف از جمله مهمترین مصادیق این همکاری خواهد بود.

دانشگاه ولگاگراد یکی از مهمترین مرکز علمی و آموزشی در روسیه بشمار می رود که در میان بهترین موسسات در تعداد متخصص از منطقه ولگاگراد، جنوب روسیه است.

دانشگاه دولتی ولگاگراد در سال ۱۹۳۰ گشایش یافته و در حال حاضر کلیه خدمات آموزش عالی از پیش دانشگاهی تا تکمیلی را در سطوح مختلف ارائه می دهد. این دانشگاه روش های آکادمیک سنتی را با فن آوری های پیشرفته و امروزی ادغام کرده و به این ترتیب در ردیف مؤسساتی در آموزش عالی اروپا قرار گرفته که از رشد فزآینده برخوردار است.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵