• ENGLISH
  • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
  • آ + آ -

در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد؛

دهمین گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی کشور

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۰ کد : ۳۷۵۲۳ اخبار دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری
تعداد بازدید:۲۶۱
دهمین گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی ایران، به میزبانی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید باهنرکرمان و در محل دانشگاه تحصیلات تکمیلی با هدف تبادل اطلاعات و حضور صاحب‌نظران و استادان برجسته و چهره‌های ماندگار دامپزشکی سراسر کشور، برگزار شد.
دهمین گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه شهید باهنر کرمان، دراین مراسم دکتربهارک اختردانش؛ دبیر علمی دهمین گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی کشور گفت: هوشبری و جراحی دامپزشکی، بیماری‌های داخلی دام‌های بزرگ و کوچک، تولید مثل و مامایی، فناوری‌های نوین تولید مثل، تصویربرداری و رادیولوژی و کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی و بهداشت و بیماری‌های طیور و آبزیان ازجمله محورهای این گردهمایی هستند.

همچنین بیماری‌های مشترک نوپدید و بازپدید انسان و دام، اپیدمیولوژی بالینی، بیماری‌های حیات وحش و حیوانات اگزوتیک، طب مکمل دامپزشکی، مدیریت بهداشت و پرورش دام، طیور و آبزیان از دیگر محورهای گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی کشور است.

وی تصریح کرد: در مجموع ۴۲۹ عدد مقاله از طریق سایت گردهمایی دریافت شد که ۳۷۰ عدد از این مقالات به صورت مقاله کامل بودند و ۸۲ نفر از اعضای هیأت علمی از سراسر کشور ما را در روند داوری آن‌ها یاری کردند.

دبیرعلمی دهمین گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی کشور با اشاره به اینکه در حاشیه این گردهمایی ۱۰ غرفه تخصصی و پنج غرفه غیر تخصصی دائر است، ادامه داد: هر مقاله به صورت همزمان برای دو داور ارسال که در نتیجه ۷۶ مقاله رد شد و ۲۴ مقاله به صورت سخنرانی و ۳۰۹ مقاله به صورت پوستر ارائه می‌شود.

دکتر ابراهیمی؛ مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه به نیابت از دکتر طاهر؛ رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان، به استادان فرهیخته، استادان برجسته و چهره های ماندگار دامپزشکی سراسرکشور، خوش آمد گفت.

وی در خصوص آخرین دستاوردهای علمی دهمین گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی، گفت: این گردهمایی با محورهای: هوشبری و جراحی دامپزشکی، بیماریهای داخلی دامهای بزرگ، بیماری های داخلی دامهای کوچک، بیماری های تولید مثل و مامایی، فناوری های نوین تولید مثل، تصویر برداری و رادیولوژی دامپزشکی، کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی، بهداشت و بیماری های طیور، بهداشت و بیماری های آبزیان، بیماری های مشترک نوپدید و باز پدید انسان ودام، اپیدمیولوژی بالینی، بیماریهای حیات وحش و حیوانات اگزوتیک، طب مکمل دامپزشکی و مدیریت بهداشت و پرورش دام وطیور، به همت دانشکده دامپزشکی دانشگاه شهید باهنر کرمان در دانشکده تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته محیطی برگزار می شود.

دکتر خیر اندیش؛ رئیس ستاد برگزاری دهمین گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی و رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه گفت: امید داریم رخدادهای علمی این چنینی، مضاف بر رسالت اصلی که همانا تبادل افکار و یافته های علمی و به روز رسانی اطلاعات دامپزشکی و فعالین سلامت است. آغازی برای همسویی بیشتر تحقیقات و محققین از یک سوی و نهادهای نظارتی و اجرائی حوزه سلامت همچون سازمان دامپزشکی، سازمان نظام دامپزشکی دانشگاههای علوم پزشکی، موسسات واکسن و سرم سازی رازی، انستیتو پاستور و سایر نهاد های ذی ربط در کشور باشد.

در پایان، از پروفسور محمد علی راد پیشکسوت دامپزشکی ایران، تقدیر شد.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: شهید باهنر کرمان


۱ رای