رئیس دانشگاه صنعتی همدان اعلام کرد :

ضرورت تدوین برنامه ۲۰ ساله برای توسعه معادن استان همدان

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۸ کد : ۳۷۵۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۰۹
دکتر محمود نیلی رئیس دانشگاه صنعتی همدان در آیین آغاز به کار کنگره ملی «مهندسی معدن ایران» خواستار تدوین برنامه ۲۰ ساله برای توسعه معادن استان همدان شد.
ضرورت تدوین برنامه ۲۰ ساله برای توسعه معادن استان همدان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی همدان، دکتر نیلی هدف اصلی تدوین برنامه ۲۰ ساله برای توسعه معادن استان را حفظ محیط زیست و ارتقای فناوری معادن دانست و گفت: قادر به اشتغال ۵۰۰ فارغ‌التحصیل طی ۲۰ سال آینده خواهیم بود.
وی با بیان اینکه با هم‌اندیشی‌ها در روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن در این کنگره تحول و ارتقای در صنعت کشور و همدان رقم خواهد خورد، اظهار کرد: این کنگره به همت دانشجویان انجمن معدن و حمایت استادان گروه مهندسی معدن برگزار شده است.
وی راه‌اندازی آزمایشگاه تحقیقاتی، تجهیز آزمایشگاه هایتک و استانداردسازی آزمایشگاه‌های آموزشی را از اقدامات لازم در تقویت زیرساخت‌ها برشمرد و افزود: قراردادهای پژوهشی و توسعه زیرساخت‌های شبکه‌ای در دانشگاه جزو برنامه‌های اساسی این دانشگاه است.
دکتر نیلی با بیان اینکه مدیران دولتی و رئیس صنعت، معدن و تجارت استان همدان به دانشگاه و فارغ‌التحصیلان معدن با نگاه یک پتانسیل و نیروی انسانی پرقدرت توجه شود، یادآور شد: واقعیت این است نمی‌توانیم دانشگاه و صنعت را از هم جدا بدانیم.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان اظهار کرد: معتقدم دانشگاه صنعتی همدان منابع انسانی قابل قبول را تربیت می‌کند و باید تحویل جامعه داده شود ودرخواست می‌کنم که دولت و مسئولان ارشد استان و استان‌های همجوار فکری برای اشتغال فارغ‌التحصیلان داشته باشند تابتوانیم جذب ۲۰۰ هزار نفر نیروی پشتیبان را در معادن داشته باشیم.
وی در پایان با اشاره به دانشجویان خانم با استعداد و با علاقه بسیار در رشته معدن، گفت: تقاضا دارم بزرگان صنعت معدن راهی برای استفاده از نیروهای عظیم خانم‌ها در بخش معدن، تبیین و تدوین کنند.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان گفت: در این کنگره چالش‌های اولویت‌دار حال حاضر و آینده معادن و صنایع معدنی کشور با حضور بزرگان معدنی بررسی می‌شود وچگونگی ایجاد بسترهای پیشرفت و گسترش راه حل‌های نوآورانه برای توسعه معدن‌کاری مدرن در ایران از جمله تشکیل هسته‌های دانش بنیان در عرصه معدن و صنایع معدنی از دیگر موارد مورد بررسی در کنگره خواهد بود.
همچنین در این کنگره دو روزه نقش مؤثر بانوان و فرصت‌های شغلی آنان در عرصه معادن و صنایع معدنی با حضور موفق‌ترین بانوان معدنی ایران تبیین می‌شود.
این رویداد شامل دو بخش اصلی است که شامل برنامه‌های علمی آموزشی و بازدید علمی خواهد بود. برگزاری کارگاه‌های آموزشی به همراه ارائه مدرک معتبر، پنل‌ها و میزگرد تخصصی با حضور مدیران و صاحب نظران برتر این عرصه نیز از دیگر برنامه‌های روز اول بود.
روز دوم این رویداد دو روزه به بازدید از معادن استان اختصاص یافته و شرکت‌کنندگان مهمان معدن آهنگران خواهند بود.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: صنعتی همدان