معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم خبر داد:

گردش مالی ۳۰ هزار میلیارد ریالی مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری کشور در سال جاری

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۲ کد : ۳۷۴۷۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۵۴
دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری از سایت اصلی پارک علم و فناوری استان مرکزی، گفت: گردش مالی ۲۲۸ مرکز رشد و پارک‌های علم و فناوری کشور در سال جاری معادل ۳۰ هزار میلیارد ریال است.
گردش مالی ۳۰ هزار میلیارد ریالی مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری کشور در سال جاری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر برومند در این آیین اظهار داشت: ۲۳۰ میلیون دلار صادرات در سال گذشته از محل دانش مراکز رشد و پارک‌های فناوری برای کشور حاصل شده است.

وی با بیان اینکه توسعه مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در دهه اخیر در دستور کار قرار گرفته و اکنون ۳۰ هزار نفر در ۴۲ پارک علم فناوری و ۱۸۶ مرکز رشد مشغول کار هستند تصریح کرد: کشور ما با توسعه این بخش و همکاری مراکز تحقیقاتی در زمینه تولید علم، رتبه یک منطقه و رتبه ۱۷ را در جهان به دست آورده است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم افزود: دانش زمانی به ثروت می‌انجامد که با فناوری و تجاری‌سازی همراه شود و محل تحقق این مهم در پارک های علم فناوری و مراکز رشد کشور است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال در ۵۰ سال گذشته به شکل سنتی و با ایجاد زیرساخت‌های صنایع بزرگ مهیا می شد، اما رویکرد اشتغالزایی کشور درحال تغییر و در این زمینه کمک گرفتن از مراکز رشد و پارک‌های فناوری محوری اساسی است.

دکتر برومند افزود: تکیه بر روش‌های نوین اشتغالزایی با استفاده از دانش روز، سرمایه‌گذاری کمتر و اشتغال بیشتر، اصل مهمی است که در این راستا، عنصر اصلی دانش و تخصص در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: عمده مراکز علمی و دانشگاهی کشور در مقوله کارآفرینی با مراکز رشد و فناوری همکاری مطلوب دارند.

در این آیین سایت اصلی پارک علم و فناوری استان مرکزی با ۱۱ هکتار وسعت و اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵