معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تاکید کرد:

زمینه اشتغال جوانان از طریق تاسیس شرکت های دانش بنیان

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۵:۰۲ کد : ۳۷۴۶۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۸۳
دکترمسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در مراسم بهره برداری از فاز اول پروژه پارک علم و فناوری استان مرکزی تاکید کرد: از طریق تاسیس شرکت های دانش بنیان می توان با هزینه بسیار کمتر و با ایده بیشتر زمینه اشتغال جوانان را فراهم کرد.
زمینه اشتغال جوانان از طریق تاسیس شرکت های دانش بنیان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اراک، دکترمسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در جلسه مشترک هیئت رئیسه دانشگاه‌های اراک، صنعتی اراک و تفرش ضمن تبریک به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: در دهه ۱۳۴۰ با افتتاح شرکت‌هایی چون آذر آب و ماشین سازی در استان مرکزی زمینه فعالیت و اشتغال ودر نتیجه صنعتی شدن کشور فراهم شد، اما این فرآیند در شرایط کنونی تغییر کرده زیرا سرمایه گذاری برای ایجاد شغل از این طریق هزینه بالایی را می‌طلبد.

وی افزود: اکو سیستم یا زیست بوم نو آوری در کشور زمانی تکمیل می‌شود که فرآیند نوآوری به صورت کامل در آن شکل بگیرد.

دکتر برومند گفت: در حال حاضر ۴۲ پارک علم و فناوری و حدود ۱۸۶ مرکز رشد در کشور در حال فعالیت می‌باشد که حدود ۳۰ هزار شغل از طریق پارک‌های علم و فناوری ایجاد شده است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: بخش عظیمی از زیر ساخت‌ها ی نو آوری ما در پارک‌های علم و فناوری شکل گرفته است.

دکتر برومند افزود: پارک‌های علم و فناوری باید در آینده مامنی برای شتاب دهنده‌ها باشند و شرایط مساعدی را برای ذی نفعان خود که دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان می‌باشند فراهم کنند.

وی در پایان توجه به سه عنصر تیم یا منابع انسانی، امکانات و ابزار و فرآیندها را در پروسه تکمیل نوآوری مهم و ضروری دانست و گفت: عنصر سوم یعنی فرآیند در این پروسه جایگاه ویژه ای دارد.

ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: معاون پژوهش و فناوری