رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی خبر داد:

ثبت ۲۲ اختراع داخلی و خارجی در این پارک

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۰ کد : ۳۷۴۵۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۶۸
دکتر علی اصغر پیله‌ور رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی با بیان اینکه بستر ثبت اختراع در این پارک فراهم شده است، گفت: تاکنون ۲۲ اختراع داخلی و خارجی در این پارک به ثبت رسیده است.
ثبت ۲۲ اختراع داخلی و خارجی در این پارک

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری خراسان شمالی، دکتر پیله‌ور در نشست خبری که با محوریت تشریح مهم‌ترین اقدامات و دستاوردهای پارک علم و فناوری خراسان شمالی برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون ۸۷ واحد فناور و ۹ شرکت دانش‌بنیان در این مجموعه مستقر هستند و از ابتدای تأسیس پارک علم و فناوری تاکنون ۱۵ میلیارد ریال از شرکت‌ها و واحدهای فناور دراستان حمایت شده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری ۲ هزار و ۶۵۵ میلیون ریال تسهیلات به صورت مستقیم و غیرمستقیم به واحدهای فناور اعطا شده است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: میزان تسهیلات دریافتی از محل بانک‌ها و مؤسسات قرض الحسنه صندوق پژوهش و فناوری (عاملیت وجوه پارک) و صندوق نوآوری و شکوفایی ۵ هزار و ۹۲۱ میلیون ریال بود که منجر به اشتغال‌زایی برای ۶۲۲ نفر به صورت تمام‌وقت و پاره وقت شده است.

وی همچنین با بیان اینکه ساختمان نوآوری و فناوری به مساحت ۵ هزار مترمربع از محل اعتبارات ملی در حال ساخت است، گفت: فاز اول این پروژه به مساحت ۳ هزار متر مربع با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

دکتر پیله‌ور در پایان از برگزاری رویداد روستای خلاق در اسفندماه سال جاری خبر داد و افزود: این رویداد با همکاری فرمانداری شهرستان شیروان به منظور ایجاد بستر مناسب و فرهنگ خلاقیت و نوآوری در بین روستاییان و دهیاران منطقه برگزار خواهد شد.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷