امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه یزد و دانشگاه سویل اسپانیا

۲۶ آبان ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۷ کد : ۳۷۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۰
تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه یزد و دانشگاه سویل کشور اسپانیا منعقد شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم نامه در 12 بند بر مبنای همکاری های علمی- تحقیقاتی، تسهیل تبادل اعضای هیئت علم...
تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه یزد و دانشگاه سویل کشور اسپانیا منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  این تفاهم نامه در 12 بند بر مبنای همکاری های علمی- تحقیقاتی، تسهیل تبادل اعضای هیئت علمی، دانشجویان و محققان برای تدریس و تحقیق میان رئیس دانشگاه یزد و رئیس دانشگاه سویل کشور اسپانیا به امضا رسید.
بر پایه این گزارش، این تفاهم نامه همچنین همکاری در زمینه پروژه های مشترک، همکاری در زمینه چاپ کتاب و مقاله، تامین فرصت برای اعضای هیئت علمی و محققان جهت شرکت در کنفرانس ها، کارگاهها و گردهمایی های بین المللی، اجرای دوره های کوتاه مدت زبان فارسی توسط دانشگاه یزد، استوار می باشد.
دانشگاه سویا یا سویل در کشور اسپانیا واقع شده است و این دانشگاه در سال 1505 تحت عنوانColegio Santa María de Jesús تاسیس شد و هم اکنون با داشتن 65000 دانشجو، یکی از دانشگاههای درجه یک اسپانیا است. سویل پایتخت 2000 ساله هنری، فرهنگی، مالی اندلس در جنوب اسپانیا است و در جلگه رودخانه گوادال واقع شده است.
دانشگاه سویل در رتبه بندی جهانی دانشگاهها در سال 2014، رتبه 167 را به خود اختصاص داده است.
گفتنی است  این تفاهم نامه برای مدت 5 سال اعتبار دارد.