با حضور معاون اداری ،مالی و مدیریت منابع وزارت علوم صورت گرفت؛

افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی دانشگاه بجنورد

۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۸:۵۷ کد : ۳۷۳۹۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۴۳۵
دکتر حسین عسکریان ابیانه، معاون اداری ، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، درآیین افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی دانشگاه بجنورد گفت: هم اکنون در حوزه عمرانی آموزش عالی کشور ۲ میلیون متر مربع پروژه در حال ساخت وجود دارد که از این میزان ، یک میلیون و صد هزار متر مربع از محل اعتبارات ملی و ۹۰۰ هزار متر مربع از محل اعتبارات ۵۰ درصدی خیرین و درآمدهای اختصاصی است.
افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی دانشگاه بجنورد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بجنورد، دکتر عسکریان ابیانه، با اشاره به تبصره های ۱۲ و ۱۳ لایحه بودجه سال ۹۷ و دغدغه ایجاد شده در دانشگاه ها اظهار داشت: دولت و مجلس شورای اسلامی تاکنون همراهی های خوبی با مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشته اند؛ البته در این تبصره ها که مربوط به افزایش پلکانی حقوق و دستمزد و سقف بازنشستگی است؛ دغدغه هایی وجود دارد که امیدواریم مجلس محترم شورای اسلامی با نگاه ویژه تری به این مسائل، در رفع نگرانی های جامعه علمی کشور گام بردارد.

وی افزود: تبصره توازن در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است و امیدواریم در صحن علنی نیز تصویب شود؛ تا دانشگاه ها، از اعتبارات استانی نیز بهره مند شوند.

دکتر احمد محقر، رئیس دانشگاه بجنورد، در این آیین با بیان اینکه امروز برای دانشگاه بجنورد روز بسیار بزرگی است، گفت: اکثر پروژه هایی که امروز افتتاح می شود؛ در دولت تدبیر و امید شروع شده و در برنامه جامع دانشگاه این روند رشد و توسعه، ادامه خواهد یافت.

دکتر محقر تصریح کرد: ساختمان های سازمان مرکزی، فاز یک دانشکده پتروشیمی، فاز یک دانشکده علوم پایه، مرکز بهداشت و درمان، آمفی تئاتر دانشکده هنر، زمین چمن مصنوعی و تکمیل فضاهای آزمایشگاهی و کارگاهی با متراژ کل ۱۰۶۲۵ متر مربع و اعتبار کل هزینه شده ۱۵۰,۹۷۱ میلیون ریال افتتاح می شود.

وی افزود: همچنین آیین کلنگ زنی فاز دو دانشکده پتروشیمی و خوابگاه شماره دو پسران دانشگاه بجنورد، انجام خواهد شد.

در ادامه، محمدرضا صالحی، استاندار خراسان شمالی، با اشاره به سوره الرحمن اظهار داشت: خداوند متعال قبل از خالق بودن، عالم بوده و ارزش علم در دین مبین اسلام بسیار بالا و ویژه است.

وی افزود: بنده به عنوان نماینده دولت در استان، ارادت ویژه ای به ساحت علم و دانش دارم و معتقدم برای رسیدن انسان به کمال، بایستی به دانشگاه ها و محیط های علمی توجه ویژه ای شود.

در این آیین دکتر سیامک خادمی، سرپرست اداره کل نظارت بر طرح‌های عمرانی و مهندس محمد عبدالحسینی، مدیرکل امور اداری و پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز حضور داشتند.

ر.ب ۱۳۴۵


( ۲ )