معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

دانشگاهیان در توسعه‌ کشور نقش به‌سزایی دارند

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۷ کد : ۳۷۳۴۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۷۵
دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، با اشاره به نقش دانشگاه و تفکر دانشجویی در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دانشگاهیان به عنوان سرمایه‌هایی که برمبنای عقلانیت و هوشیاری عمل می‌کنند، در توسعه‌ کشور نقش به‌سزایی دارند و با توجه به این وظیفه‌ خطیر نباید نقد خویشتن را فراموش کنند.
دانشگاهیان در توسعه‌ کشور نقش به‌سزایی دارند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهرکرد، دکتر غفاری در ویژه‌برنامه جشن انقلاب به مناسبت دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران که در دانشگاه شهرکرد برگزار شد، ضمن تبریک ایام‌ا... دهه مبارک فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی به ملت ایران هویت بخشید و به واسطه‌ این انقلاب، جهان ملت ما را شناخت.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، افزود: انقلاب اسلامی ایران یکی از پایدارترین و ماندگارترین تحولات درون کشور است که به واسطه دستاوردهای عظیمی که به بار آورد، درخشید و ماندگار شد.
وی دانشگاه‌های نسل چهارم را به‌عنوان دانشگاه‌های برخوردار از سرمایه‌های چندگانه، حساس به محیط پیرامون و رعایت حقوق شهروندی، دانست و گفت: مهم‌ترین وظیفه دانشگاه، تعلیم علم و پژوهش است؛ با این حال دانشگاه یک نهاد فرهنگی و اجتماعی است و موظف است مهارت‌های زندگی را بیاموزد و راهنمای افراد برای ایجاد زندگی موفق باشد.
دکتر غفاری عنوان کرد: هر شهروندی در مقابل وظایف و تعهدات مسئولان، حق مطالبه و نقد دارد، با این وجود این جنبه از حقوق شهروندان کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
وی تعلیم و تربیت را وجه تمایز دانشگاه و آموزشگاه برشمرد و تصریح کرد: تکریم و احترام به حقوق دیگران، سرمایه‌های اجتماعی و مشارکت در مجموعه‌های مختلف، سرمایه فرهنگی است و دانشجو در زمان تحصیل باید با شرکت در فعالیت‌های جانبی، از این سرمایه‌ها بهره‌مند شود.
معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، در پایان با تأکید بر انجام وظایف فردی، نقد خویشتن و وجدان‌کاری ابراز امیدواری کرد که شاهد شکوفایی و رشد بیش از پیش کشور باشیم.
در این آیین حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام سعید صفی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهرکرد، جمعی از مسئولان، کارمندان و دانشجویان دانشگاه شهرکرد نیز حضور داشتند.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵