باحضور قائم‌مقام وزیرعلوم صورت گرفت؛

تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر مرکز رشد واحدهای فناوردانشگاه هرمزگان

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۹ کد : ۳۷۳۳۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۳۱
با حضور دکترعبدالرضا باقری، قائم‌مقام وزیرعلوم و رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و هیئت ممیزه مرکزی از پژوهشگران و فناوران برتر مرکز رشد واحدهای فناوردانشگاه هرمزگان تقدیرشد.
تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر مرکز رشد واحدهای فناوردانشگاه هرمزگان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه هرمزگان، دکترباقری در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر تصریح کرد: اعضای هیات علمی فعالیت‌های علمی پژوهشی خود را در راستای اهداف دانشگاه انجام دهند؛ آنها می‌توانند ۵۰ درصد امتیاز ترفیع سالانه خود را از انجام کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی در چارچوب برنامه راهبردی دانشگاه و ۵۰ درصد دیگر را نیز از دیگر محل فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود کسب کنند.

قائم مقام وزیرعلوم با اشاره به ضرورت ارائه توانمندی‌های دانشگاه‌ها برای حل مشکلات جامعه به مسئولان اجرایی و قانونگذاری کشور گفت: دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی باید از طریق رسانه‌های جمعی و وب سایت خود، کارهای علمی، عملیاتی و پژوهش‌های کارگشا و مفید انجام شده برای کشور را به صورتی شایسته اطلاع‌رسانی کنند.

دکترباقری تاکید کرد: باید با حضور اعضای هیات علمی، دانشجویان و صاحب‌نظرانی از حوزه‌های اجرایی و صنعتی، چندین هسته فناور در هر دانشگاهی تاسیس شود تا با تمرکز بر یک مشکل در طول دو سه سال آن مشکل حل شود؛ این اقدام باعث باورمندی بیشتر مسئولان و مدیران به توانمندی‌های دانشگاه خواهد شد.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم دانشجویان با کسب توانمندی‌های لازم بتوانند پس از فراغت از تحصیل وارد بازار کار شوند؛ باید ارتباط دانشگاه‌ها با خارج از دانشگاه، صنعت و کشاورزی بیشتر شود و در همین راستا ایجاد دوره‌های کارآموزی و بازنگری دروس با هدف مهارت‌آموزی، از مهم ترین اقداماتی است که باید در دستورکار قرار گیرد.

قائم مقام وزیرعلوم گفت: در پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی و در تدوین و دفاع از پایان‌نامه‌های دانشجویی نیز باید رعایت شاخص‌های کیفی اولویت اول مدیران دانشگاه‌ها باشد.

دراین مراسم دکتر شیخی فینی رئیس دانشگاه هرمزگان نیزدرسخنانی با اشاره به برخی فعالیت های صورت گرفته در حوزه پژوهش دراین دانشگاه، اهتمام به این امر مهم را به رغم نوپا بودن دانشگاه مورد تأکید قرار داد.

این مراسم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در هرمزگان، دکترعریان رئیس کمیسیون دائمی هیئت امنای دانشگاه هرمزگان و بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان برگزار شد.

ر.ب ۱۳۴۵