معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم خبرداد:

وجود بیش از ۹ هزار انجمن علمی در دانشگاه‌های کشور

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۵ کد : ۳۷۳۳۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۳۶
دکترغلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر تقریبا ۹ هزار و ۵۰۰ انجمن علمی، بالغ بر پنج هزار کانون و نزدیک به ۳۴۰ تا ۳۵۰ تشکل اسلامی در دانشگاه‌های کشور فعال است.
وجود بیش از ۹ هزار انجمن علمی در دانشگاه‌های کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه شهرکرد، دکترغفاری در بازدید از دانشگاه شهرکرد با اعلام این خبر اظهارداشت: حوزه اجتماعی، حوزه نوپدیدی در دانشگاه نیست و وجود معاونت فرهنگی اجتماعی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نشان می‌دهد که نسبت به مسائل فرهنگی اجتماعی دانشگاه حساسیت لازم وجود داشته و اکنون نیز دارد.
وی افزود: در همین راستا اکنون با قوت بیشتری فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی پیگیری می‌شود و بخش قابل توجهی از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی توسط دانشجویان انجام می‌شود.
دکترغفاری با اشاره به وجود تشکل‌های اسلامی، انجمن‌های علمی و کانون‌ها در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و دینی در دانشگاه‌ها، تاکید کرد: مشارکت دانشجویان در قالب تشکل‌ها، می‌تواند به مسائل حوزه اجتماعی دانشگاه و فراتر از آن کمک کند.
وی تصریح کرد: به همین منظور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درصدد فعال‌سازی دفاتر دانشگاه و جامعه است که این دفاتر به نوعی هسته‌های فکری میان دانشگاه و جامعه هستند و به شناسایی مسائل و تحلیل آن‌ها می‌پردازند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه در دانشگاه‌های نسل چهارم، اجتماعی و فرهنگی شدن آنان بسیار مهم است، گفت: تسهیل مشارکت دانشجویان و افزایش مشارکت آنها در برنامه های مختلف در دانشگاه ها از برنامه‌های وزارت علوم است.
دکترغفاری خاطرنشان کرد: اکنون مجمومه تشکل‌های دانشجویی قابل توجه است، اما انتظار این است که جمعیت بیشتری دراین تشکل‌ها حضور یابند.
ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: شهرکرد