در نشست شورای راهبری ICT در دانشگاه یزد صورت گرفت؛

تاکید وزیر ارتباطات بر توانمندی دانشگاه یزد در زمینه علوم داده‌ای

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۲ کد : ۳۷۳۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۶۹
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست شورای راهبری ICT در دانشگاه یزد با اشاره به زیرساخت ها و ظرفیت های خوب دانشگاه یزد در زمینه فنآوری اطلاعات، تأکید کرد: این دانشگاه می تواند در زمینه علوم داده ای نیز فعالیت های جدی را آغاز کند.
تاکید وزیر ارتباطات بر توانمندی دانشگاه یزد در زمینه علوم داده‌ای

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، دکتر محمد جوادآذری جهرمی با اشاره به طراحی موتور پارسی جو در دانشگاه یزد گفت: پارسی جو از زیرساخت‌های اصلی است و باید رشد کند و مسئولان استان کمک کنند، ما نیز حمایت می‌کنیم.

وی افزود: زیست بومی که باید برای رشد خدمات در فناوری اطلاعات شکل بگیرد، امروز به خوبی دراین استان بویژه در دانشگاه یزد شاهد بودیم.

دکتر آذری جهرمی عنوان کرد: اگر منابع مالی را درست مدیریت کنیم، «ما می توانیم» کمترین نتیجه‌ای است که می‌توانیم از فعالیت‌های خود بگیریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اشتغال زایی خوبی که در حوزه آی سی تی و آی تی در استان یزد ایجاد شده است، افزود: بسیاری از جوانان استان‌های دیگر نیز به دلیل وجود زیرساخت‌های خوب در یزد به این استان جذب شده‌اند و در حال فعالیت در این حوزه هستند.

وی با اشاره به بستری که برای فعالیت‌های بین المللی در حوزه آی سی تی فراهم است، گفت: در اینکه نخبگانی در این زمینه در حال فعالیت هستند شکی نیست اما لازم است کیفیت خدمات افزایش پیدا کند و در این راستا آموزش نیروها از ضرورت‌ها به شمار می‌رود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد راه اندازی شهر هوشمند در یزد نیز بیان کرد: این طرح مزیت‌هایی دارد اما باید ابتدا هدف از راه اندازی این شهر مشخص شود، وقتی صحبت از شهر هوشمند می‌کنیم، کسب و کارهایی که در دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند محصولات خود را در شهر هوشمند ارائه کنند که این اقدام شهرداری یزد بسیار ارزشمند است.

رئیس دانشگاه یزد نیز در این نشست گفت: نیازمند حمایت‌های ویژه برای توسعه موتور جستجوگر پارسی جو در دانشگاه یزد هستیم.

دکترمحمدصالح اولیا اظهار داشت: زمینه‌های مناسبی برای فعالیت‌های حوزه آی سی تی در دانشگاه یزد فراهم شده است.

 

 

دکتراولیا بیان کرد: در حوزه نرم افزار تلاش شد یک سیستم جامع طراحی شود و در مجموع زیرساخت‌های دولت الکترونیک در دانشگاه یزد فراهم شود.

رئیس دانشگاه یزد همچنین از فعالیت آزمایشگاه تحقیقاتی فیبر نوری خبر داد و گفت: این دانشگاه با حمایت‌های خاص تجهیز شده اما نیازهای دیگری برای تجهیز آن وجود دارد که امیدواریم مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه یزد به منظور ایجاد یک دانشگاه کارآفرین راه اندازی شده و شرکت‌های دانش بنیان در آن فعال شده‌اند.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵