سرپرست اداره کل طرح های عمرانی وزارت علوم:

دانشگاه ها پایلوت طرح مدیریت سبز در کشور هستند

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۳:۱۹ کد : ۳۷۳۲۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۹۵
سرپرست اداره کل طرح های عمرانی وزارت علوم در نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشگاه ها پایلوت طرح مدیریت سبز در کشور هستند و دستاورد های فنی و علمی در حوزه‌ مدیریت سبز پس از اجرا در دانشگاه ها می تواند در شهرهای کشور اجرا شود.
دانشگاه ها پایلوت طرح مدیریت سبز در کشور هستند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیامک خادمی افزود: برخی از دانشگاه‌های کشور از بسیاری از شهرک‌های مسکونی بزرگ‌تر بوده، جمعیت بیشتری دارند و زیرساخت‌هایی مشابه یک شهر دارد، بنابر این پس از به کاربستن اصول و روش‌های مدیریت سبز در محیط دانشگاه‌ها، جامعه می‌تواند از کارآمدی و صرفه اقتصادی این طرح‌ها اطمینان حاصل کند و آن را به کار ببندد.

سرپرست اداره کل طرح‌های عمرانی وزارت علوم با تاکید بر مشارکت بیشتر اندیشمندان علوم انسانی در بحث مدیریت سبز گفت: گفتمان سازی روش مدیریت سبز در جامعه به آموزش اصول مدیریت سبز به مدیران از زمینه‌هایی است که نیازمند حضور بیشتر اندیشمندان علوم انسانی است.

دکتر خادمی اظهار داشت: همکاری بیشتر با کشورهای دنیا به ویژه کشورهای اسلامی و کشورهای همسایه و همچنین ایفای نقش بیشتر در سیاست‌های کلان دنیا در زمینه محیط زیست و مدیریت سبز از اهداف آینده وزارت علوم در این زمینه است.

پس از پایان سخنان سرپرست اداره کل طرح‌های عمرانی وزارت علوم از رؤسای دانشگاه ولی‌عصر رفسنجان، ایلام، کاشان، شیراز، فردوسی مشهد و پردیس ابوریحان دانشگاه تهران به سبب فعالیت‌هایی که در زمینه‌ی مدیریت سبز داشتند تقدیر شد.

همچنین در پایان مراسم افتتاحیه نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز از سامانه تحت وب دانشگاه فردوسی مشهد در زمینه مدیریت سبز رونمایی شد.

م.ع ۱۳۶۰