معاون اداری مالی وزارت علوم:

حل مشکلات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیازمند تخصیص بودجه بیشتری است

۱۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۱:۵۴ کد : ۳۷۳۱۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۸۶۹
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به رشد ۱۳ درصدی بودجه آموزش عالی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ گفت : حل مشکلات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیازمند بودجه ی بیشتری است .
حل مشکلات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیازمند تخصیص بودجه بیشتری است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین عسکریان ابیانه در نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز در دانشگاه فردوسی مشهد، ضمن تشکر و قدردانی از سازمان برنامه و بودجه کشور برای افزایش بودجه دانشگاه ها در سال های اخیر، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۲ بودجه آموزش عالی معادل ۲ درصد بودجه کل کشور بود که هم اکنون در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ به ۶۳/۲ (دو و شصت وسه صدم) درصد بودجه کل کشور افزایش یافته است؛ با این حال، این بودجه پاسخگوی نیازهای صدها دانشگاه و موسسه آموزش عالی کشور نیست.

وی با اشاره به دستاوردهای علمی، پژوهشی، فناورانه و کاربردی مدیریت سبز و صرفه جویی در مصرف انرژی در دانشگاه ها، گفت: دانشگاه ها برای توسعه در زمینه انرژی پاک و کاهش مصرف انرژی نیازمند سرمایه گذاری دولتی و غیر دولتی بیشتری هستند.

دکتر عسکریان ابیانه در پایان گفت: به دانشگاه های کشور ابلاغ شده است که اسفندماه حداقل یک درخت به ازای تعداد اعضای هیات علمی و دانشجویان در دانشگاه هایی که فضای لازم دارند کاشته شود.

نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، استاندار خراسان رضوی و روسای دانشگاه های کشور امروز سه شنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۳۹۶ در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد و به مدت دو روز ادامه دارد.


( ۱ )