امضای تفاهم نامه همکاری مشترک ساخت مرکز مدرن ماشین کاری الکتروشیمیایی بین مرکزآموزش عالی شهرضا و شرکت داما

۳۰ آذر ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۱ کد : ۳۷۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۹۰
تفاهم نامه همکاری مشترک ساخت مرکز مدرن ماشینکاری الکتروشیمیایی بین مرکزآموزش عالی شهرضا و شرکت داما منعقد شد به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدرضا انصاری معاون پژوهشی مرکزآموزش عا ...
امضای تفاهم نامه همکاری مشترک ساخت مرکز مدرن ماشین کاری الکتروشیمیایی بین مرکزآموزش عالی شهرضا و شرکت داما
تفاهم نامه همکاری مشترک ساخت مرکز مدرن ماشینکاری الکتروشیمیایی  بین مرکزآموزش عالی شهرضا و شرکت داما منعقد شد
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  دکتر محمدرضا انصاری معاون پژوهشی مرکزآموزش عالی شهرضا ضمن تاکید بر همکاری مشترک در ابعاد مختلف با صنایع، موضوع این تفاهم نامه را «توسعه فناوری ماشینکاری الکتروشیمیایی مدرن جهت تولید قطعات با استاندارد هوایی» عنوان کرد و گفت: با امضای این تفاهم نامه، مرکز مدرن ماشین کاری الکتروشیمیایی در محل مرکزآموزش عالی شهرضا تاسیس و راه‌اندازی می شود.
وی با بیان اینکه از فرآیند مدرن ماشین کاری الکتروشیمیایی هنوز در ایران استفاده شایسته نشده است افزود: اکثر فعالیت‌های دولتی و خصوصی از روش های سنتی ماشین کاری استفاده می شود و این روش فرصت ایده آلی است تا امکان ساخت بسیاری از قطعات حساس و پیچیده و گلوگاهی با کیفیت و قیمت مناسب در کشور ایجاد شود که هم راستا با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می باشد.
دکتر انصاری، ماشین کاری تک مرحله ای محصولات سه بعدی و ماشین کاری اشکال پیچیده و ابعاد کوچک(میکرو) طی فرآیند سریع و کم هزینه را از مزایای این فناوری برشمرد.
وی تصریح کرد: با به کارگیری این فناوری اهداف بلند مدت ساخت قطعات گلوگاهی و تکنولوژی بالا در صنایع مختلف کشور در ابعاد کوچک و بزرگ، تدوین تکنولوژی ُبراده برداری الکتروشیمیایی و راه اندازی آزمایشگاه میکروماشینکاری محقق خواهد شد.
معاون پژوهشی مرکزآموزش عالی شهرضا تامین مالی این پروژه را از منابع مختلفی ازجمله : منابع پژوهشی دانشگاه شهرضا و از محل کمک های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در قالب توسعه زیرساخت‎های آزمایشگاهی دانشگاه‌ها با تکنولوژی بالا، عقد قراردادهای پژوهشی مابین طرفین قرارداد، منابع همکاری سازمان‎های صنعتی با دانشگاه‎ها در قالب کارگروه هوافضای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان بیان کرد.