قائم مقام وزیر علوم اعلام کرد؛

ظرفیت های خوب طرح های افتتاحی دانشگاه هرمزگان برای دانشجویان

۱۶ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۷ کد : ۳۷۲۹۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۳۵
دکترعبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با اشاره به طرح های به بهره برداری رسیده در دانشگاه هرمزگان گفت: این طرح ها ظرفیت های خوبی در اختیار دانشجویان قرار می دهد.
ظرفیت های خوب طرح های افتتاحی دانشگاه هرمزگان برای دانشجویان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه هرمزگان، دکتر باقری در سفر به دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه ۴۰ تا ۵۰ درصد دانشجویان این دانشگاه بومی هستند، اظهار داشت: بهره برداری از این طرح ها تجهیزات و امکانات خوبی برای دانشجویان دانشگاه هرمزگان فراهم کرده است.

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان داشت: بهره برداری از آزمایشگاه مرکزی که با ابزار به روز و پیشرفته تجهیز شده کمک خوبی برای انجام تحقیقات دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا است و علاوه بر آن دانشگاه می تواند صادرات خدمات تخصصی و فنی مهندسی داشته باشد. دکتر شیخی فینی رئیس دانشگاه هرمزگان نیز با اشاره به مشخصات پروژه‌های افتتاح‌شده بیان داشت: داده‌هایی که در هر کشور تولید می‌شود یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی هر کشور و استان است و داده‌های تولیدشده اگر ثبت و به بهره‌برداری لازم برسد برای هر کشور و استانی ثروت آفرین خواهند بود.

همزمان با سفر قائم مقام وزیر علوم به دانشگاه هرمزگان، کتابخانه مرکزی دانشگاه هرمزگان به بهره برداری رسید که برای احداث آن با مساحت سه هزار و ۹۰۰ متر مربع ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

این کتابخانه دارای ۸۰ هزار جلد کتاب و ۲ سالن مطالعه با ظرفیت ۷۰۰ نفر است.

هم چنین آزمایشگاه مرکزی علمی تحقیقاتی دانشگاه هرمزگان که برای احداث آن ۷۵ میلیارد ریال هزینه شده به بهره برداری رسید.

این آزمایشگاه با مساحت یک هزار و ۸۰۰ مترمربع شامل آزمایشگاه های اسپکتروسکوپی آنالیز عنصری، آماده سازی نمونه های کروماتوگرافی، آماده سازی نمونه اسپکتورسکوپی آنالیز عنصری، آزمون ارزیابی تجهیزات شبکه، علوم کشاورزی، بیوتکنولوژی، علوم دریایی، آب و خاک و کشت بافت گیاهی است.

مرحله دوم دانشکده فنی و مهندسی با مساحت ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع و سرمایه هزینه شده ۲۳ میلیارد ریال نیز امروز در دانشگاه هرمزگان به بهره برداری رسید.

این قسمت دانشکده فنی و مهندسی شامل هشت کلاس درس، یک سایت رایانه، ۴ آزمایشگاه و ۲۴ اتاق اداری است.

گفتنی است این مراسم با حضور دکتر عبدالرضا باقری، قائم‌مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت ممیزه مرکزی، مهندس ذوالفقار یزدان مهر، رئبس صندوق رفاه دانشجویان، دکتر شیخی فینی، رئیس دانشگاه هرمزگان، دکترعریان رئیس کمیسیون دائمی هیئت‌امنای دانشگاه هرمزگان، بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان و مسئولان، استادان و دانشجویان دانشگاه هرمزگان برگزار شد.

 


( ۱ )