رییس دانشگاه علامه طباطبائی در آیین نکوداشت استادان نمونه کشور تاکید کرد:

دانشگاه ها باید معرفت محور و محل طلوع اندیشه ها باشند

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۰ کد : ۳۷۲۷۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۳۴
دکتر حسین سلیمی، رییس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: امروز دانشگاه‌ها تنها محدود به حوزه نوآوری و خلاقیت نیستند بلکه به دلیل قرار داشتن در کشور ایران، باید معرفت محور و محل طلوع اندیشه‌ها باشند.
دانشگاه ها باید معرفت محور و محل طلوع اندیشه ها باشند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سلیمی که روز یکشنبه به عنوان میزبانِ بیست و ششمین آیین نکوداشت اعضای هیات علمی نمونه کشور در دانشگاه علامه طباطبایی سخن می گفت، به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و فناوری اشاره و تصریح کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی شکوفایی علم و فناوری در کشور بوده است اما با وجود اینکه در حوزه های مختلف با مشکلاتی مواجه بودیم، توانسته ایم در عرصه های علم و فناوری به دستاوردهای خوبی دست یابیم.
وی تاکید کرد: استادان ما با توجه به اینکه با امکانات کم اقدام به تولید علم، نظریه پردازی و دستاوردهای کاربردی می کنند در واقع همه آنها نمونه هستند.
دکتر سلیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات بودجه ای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تصریح کرد: بودجه کل دانشگاههای کشور حتی با یکی از دانشگاه های بزرگ دنیا برابری نمی کند اما تولیدات علم و نظریاتی که از سوی جامعه دانشگاهی ما ایجاد می شود ده ها برابر دانشگاه های بزرگ دنیاست.
رییس دانشگاه علامه طباطبائی ابراز امیدواری کرد: انشاءالله با تلاش دولت در سال آینده فشارهای موجود بر اعضای هیات علمی کاهش یابد تا بتوانیم بیشتر شاهد اندیشه ورزی و نظریه پردازی استادان باشیم.
وی تاکید کرد: دانشگاه علامه طباطبایی رتبه اول نظریه پردازی بومی و اسلامی را در ایران به خود اختصاص داده است.


( ۱ )