با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری انجام شد؛

رونمایی از دو محصول فناورانه نوین پارک علم و فناوری هرمزگان

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۷ کد : ۳۷۲۶۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۰۴
دو طرح فناورانه پارک علم و فناوری هرمزگان با عنوان «نانو ماسک جلبک دریایی خلیج فارس» و «فروشگاه آنلاین ماهی و میگو» روز یکشنبه با حضور دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و هیئت ممیزه مرکزی، رونمایی شد.
رونمایی از دو محصول فناورانه نوین پارک علم و فناوری هرمزگان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری هرمزگان، دکتر باقری در این آیین با اشاره به ظرفیت‌های موجود در استان هرمزگان گفت: یکی از تفاوت‌های محصولات رونمایی شده، استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان هرمزگان برای کسب درآمد بوده و این مهم قابل تقدیر است.
وی ابراز امیدواری کرد، با حمایت‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شاهد رونمایی از محصولات دیگر پارک علم و فناوری هرمزگان باشیم.
دکتر علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان نیز در این مراسم به تشریح ویژگی های دو محصول فناورانه جدید رونمایی شده در این پارک پرداخت و گفت: «نانو ماسک جلبک خلیج فارس» مکمل تغذیه پوست تولید شده در شرکت دانش بنیان فناوران زیست سبز دریا است. این محصول با بهره‌گیری مواد حاصل از فناوری نانو بیوتکنولوژی و بیوپلیمرهای جلبک‌های خلیج فارس تولید شده است.
وی درخصوص «فروشگاه آنلاین ماهی فروشان آنامیس» اظهار داشت: اولین و بزرگترین مرجع تخصصی آبزیان خوراکی دریایی (ماهی، میگو و …) در کشور با پشتیبانی پارک علم و فناوری هرمزگان و حمایت صیادان و شرکت‌های فرآوری آبزیان استان‌های (هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان) و گروه مجرب در تجارت الکترونیک شروع به فعالیت کرد تا بتواند تمامی محصولات آبزیان دریایی را بدون واسطه‌گری به دست مصرف کننده و توزیع کننده‌های کشور برساند.
به گفته دکتر فتی، یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این محصولان فناورانه آن است که از چهار طریق هوایی، زمینی، ریلی و دریایی می‌توان سفارش مشتریان را ارسال کرد.
در این مراسم بهروز اکرمی معاون سیاسی و امنیتی، اجتماعی استانداری هرمزگان، مهندس ذوالفقار یزدان مهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، دکتر علی اکبر شیخی رئیس دانشگاه هرمزگان و جمعی از مسئولان استانی و دانشگاهیان نیز حضور داشتند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۱۳۵۷