در دانشگاه جیرفت برگزار می‌شود؛

اولین استارت‌آپ ‌ویکند تخصصی کشاورزی و صنایع وابسته در جنوب کشور

۰۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۱:۲۳ کد : ۳۷۱۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۷۷
نخستین استارت‌آپ ‌ویکند تخصصی کشاورزی و صنایع وابسته، برای اولین بار در جنوب کشور و با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از نخبگان علمی منطقه، ۲۴ الی ۲۷ بهمن‌ماه سال‌جاری در دانشگاه جیرفت برگزار می‌شود.
اولین استارت‌آپ ‌ویکند تخصصی کشاورزی و صنایع وابسته در جنوب کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه جیرفت، حسین مشایخی دبیر اجرایی اولین استارت‌آپ ویکند تخصصی کشاورزی و صنایع وابسته دانشگاه جیرفت گفت: استارت آپ، یک رویداد نوین کارآفرینی است که دانشگاه جیرفت به عنوان یک دانشگاه پیشرو، در جهت ایجاد ارتباط دانشگاه و صنعت و همچنین در راستای حرکت به سوی دانشگاه نسل سوم و کارآفرین، این رویداد را برگزار کند.

وی از دریافت ۱۲۰ ایده اولیه در نخستین استارتاپ تخصصی کشاورزی و صنایع وابسته به آن خبر داد و افزود: استارت‌آپ، سازمان موقتی است که با هدف یافتن یک مدل کسب و کار تکرارپذیر و مقیاس‌پذیر در ۵۰ تا ۷۰ ساعت، حداقل سه مدل کسب و کار را به نتیجه می‌رساند و معمولاً سازمان‌هایی موفق هستند که پس از این ۵۰ ساعت، یکدیگر را رها نکنند.

مشایخی تصریح کرد: پس از بررسی ایده‌های وارد شده به این رویداد کار آفرینی، طبق نظر داوران، ۲۴ ایده در مرحله اولیه انتخاب و تیم‌های پنج نفره تشکیل می‌شود و روزهای دوم و سوم در خصوص ایده‌ها بحث و بررسی صورت می‌گیرد و ایده‌ها پرورش داده می‌شود تا در نهایت ایده‌های برتر انتخاب و به کسب و کار تبدیل شوند.

دبیر اجرایی اولین استارت آپ ویکند تخصصی کشاورزی و صنایع وابسته دانشگاه جیرفت خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف برگزاری این رویداد مهم، حمایت از ایده‌های نوپا جهت شکل‌گیری کسب وکارها در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی است که توسط دانشگاه جیرفت و با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار می‌شود.

مشایخی با بیان اینکه شرکت‌های بزرگ جهانی مانند گوگل و کسب و کارهای نوینی که این روزها در کشور فعالیت می‌کنند مانند دیجی کالا و اپلیکیشن‌هایی مثل اسنپ و تپسی از یک ایده شکل گرفته و توسعه یافته‌اند، بیان کرد: برای رشد و توسعه کسب کار در شرایط کنونی داشتن یک تیم بسیار مهم است که امیدواریم تیم‌هایی که به این رویداد راه پیدا می‌کنند بتوانند در ادامه کسب کار خود را رونق دهند.

وی با بیان اینکه این استارت آپ به صورت آزاد برگزار می‌شود، افزود: دانشجویان و علاقه‌مندان از سراسر استان و کشور که در حوزه کشاورزی و صنایع مرتبط با آن ایده‌ای دارند، می‌توانند با مراجعه به آدرس الکترونیکی ۴ https://goo.gl/vrqGn جهت شرکت در این رویداد ثبت نام کنند.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷