امضای تفاهم نامه همکاری علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با شرکت گاز آذربایجان شرقی

۱۴ آبان ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۵ کد : ۳۷۱۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۸۷
به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها و پتانسیل علمی دانشگاه ها در جهت حل مشکلات صنعت، شرکت گاز آذربایجان شرقی تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی با دانشگاه شهید مدنی آذربایجان منعقد کرد. به گزارش روابط عم...
امضای تفاهم نامه همکاری علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با شرکت گاز آذربایجان شرقی
به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها و پتانسیل علمی دانشگاه ها در جهت حل مشکلات صنعت، شرکت گاز آذربایجان شرقی تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی با دانشگاه شهید مدنی آذربایجان منعقد کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ولی زاده رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در نشستی با مسئولان شرکت گاز آذربایجان شرقی با ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه گفت : استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه ها گام مهمی در توسعه علمی و صنعتی کشور دارد .
وی با تأکید بر گسترش همکاری های فی مابین شرگت گاز با دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، تصریح کرد: این دانشگاه آمادگی دارد پایان نامه و طرحهای تحقیقاتی و پژوهشی خود را در جهت نیاز ها صنعت و دستگاه های اجرایی و مشکلات جامعه سوق دهد.
رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان توسعه همه جانبه هر جامعه ای را مستلزم توسعه علمی دانشگاه ها ذکر کرد و افزود : ارتباط دانشگاه با صنعت از ملزومات توسعه کشور می باشد.
وی خاطر نشان کرد: توسعه علمی دانشگاه ها نیز بر پایه توسعه طرح های پژوهشی و تحقیقاتی استوار بوده و در این زمینه دانشگاه شهید مدنی آذربایجان موفقیت های چشمگیری داشته است.
دکتر ولی زاده عدم کاربست علم در جامعه را از خلاء ها و نقص های کشور ذکر کرد و افزود : کاربست علم در بهبود مشکلات معیشتی مردم و حل نیازها و معضلات اجتماعی جامعه و همچنین در زمینه فناوری نقش به سزایی دارد .
وی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بالای علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان خاطر نشان کرد : این دانشگاه با برخورداری از 7 دانشکده در رشته های مختلف و 250 عضو هیئت علمی وهمچنین 7 هزار دانشجو در بین دانشگاه های کشور از رتبه های ممتازی برخوردار بوده و از این ظرفیت مهم می توان در جهت رفع نیازهای مختلف و طرح های پژوهشی و تحقیقاتی دستگاه های اجرایی استفاده کرد.
رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با تأکید بر تشکیل کمیته راهبردی فی مابین دانشگاه با شرکت گاز استان تأکید کرد و گفت: با تشکیل این کمیته امکان سنجی دانشگاه و شرکت گاز مورد ارزیابی قرار گرفته و همچنین سیاست گذاری ها و تعریف پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی و مسائل فنی و اجتماعی طرفین تدوین و مورد بررسی قرار گیرد.
 در پایان این نشست دکترولی زاده رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و مهندس مقدم قائم مقام شرکت گاز استان تفاهم نامه همکاری فی مابین را امضاکردند.
 گفتنی است اجرای پروژه های تحقیقاتی- کاربردی مورد نیاز شرکت گاز آذربایجان شرقی، ارائه سمینارها و کارگاه های کوتاه مدت در زمینه دانش فنی روز به منظور ارتقای توان علمی کارشناسان شرکت، انجام داوری و نظارت بر پروژه های تحقیقاتی شرکت حسب نیاز، حمایت از پایان نامه های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در راستای نیازهای تحقیقاتی شرکت بر اساس ضوابط موجود ، استفاده متقابل از منابع اطلاعاتی موجود مانند کتابخانه ها ،  انجام بازدیدهای متقابل علمی و ارائه مشاوره در مورد مشکلات و معضلات شرکت توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه، از مفاد تفاهم نامه مذکور می باشد.