رئیس سازمان امور دانشجویان در بازدید از مجتمع آموزش عالی گناباد اعلام کرد:

اختصاص ۵ هزار میلیارد ریال برای احداث خوابگاه در سال ۱۳۹۷

۰۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۲۳:۵۹ کد : ۳۷۱۲۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۱۳
معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: پیش بینی می شود در سال ۱۳۹۷ پنج هزار میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی برای ساخت و توسعه خوابگاه های دانشجویی در کشور اختصاص یابد.
اختصاص ۵ هزار میلیارد ریال برای احداث خوابگاه در سال ۱۳۹۷

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مجتمع آموزش عالی گناباد، دکتر مجتبی صدیقی دربازدید ازبخش های مختلف این مجتمع آموزش عالی گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه کشور حدود ۲۰۰ خوابگاه دانشجویی از محل اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی در کشور ساخته خواهد شد.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: ساخت خوابگاه از محل اعتبارات دولتی در برنامه پنجم توسعه کشور متوقف شده بود ولی در برنامه ششم توجه خاصی به این بخش شده و با توجه به کمبود اعتبارات دولتی باید از ظرفیت های خیران و تسهیلات بانکی برای توسعه این بخش استفاده شود.

وی افزود: مجتمع آموزش عالی گناباد با پتانسیل بالا و همدلی و هم افزایی مسئولان، به سوی آینده روشنی گام برداشته است.

دکتر صدیقی در سخنرانی خود در شورای اداری گناباد با اشاره به کاهش تعداد دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور از چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سال تحصیلی گذشته به چهار میلیون و ۷۰ هزار نفر در سال جاری افزود: باید در کنار این شیب کاهشی دانشجویان، متناسب با نیازهای جامعه، توسعه کیفی فعالیت های مراکز رشد دانشگاهی، محور اصلی فعالیت‌های مسئولان و دست اندرکاران این بخش قرار گیرد.

وی اظهار کرد: توسعه غیر هدفمند آموزش عالی در سال های گذشته موجب برخی ظرفیت های خالی در این بخش شده که باید با آینده نگری و توجه به آمایش سرزمینی به صورت کیفی به رشد این بخش توجه شود.

دکتر صدیقی با تاکید بر کاهش دغدغه دانشجویان نسبت به تامین خوابگاه گفت: دانشجویی که دغدغه در این بخش داشته باشد، در تحصیلات خود موفق نخواهد بود و نخواهد توانست با آسایش خاطر به تحصیل بپردازد.

م.ع ۱۳۶۰/ ر. ب ۱۳۴۵


( ۲ )