رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبرداد:

برنامه‌ریزی برای ساخت اولین سرای دانشجویی متاهلی در دانشگاه سیستان و بلوچستان

۰۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۱ کد : ۳۷۱۲۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۹۱۹
مهندس ذوالفقار یزدان مهر مشاور وزیر و رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در نشست با رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه سیستان و بلوچستان،از برنامه‌ریزی برای ساخت اولین سرای( خوابگاه) دانشجویی متاهلی در دانشگاه سیستان و بلوچستان با مشارکت صندوق رفاه دانشجویان خبر داد.
برنامه‌ریزی برای ساخت اولین سرای دانشجویی متاهلی در دانشگاه سیستان و بلوچستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سیستان و بلوچستان، مهندس یزدان مهر در بازدید از امکانات رفاهی دانشگاه سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به تاکید وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوزی مبنی بر برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم برای تامین سراهای متاهلی، صندوق رفاه توانسته است با هم افزایی منابع بانکی بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای احداث، خرید و تکمیل سراهای دانشجویی جدید در سال ۹۷ پیش بینی کند تا در اختیار دانشگاه های متقاضی کشور قرار گیرد.

وی افزود: بر این اساس عملیات ساخت ۲۰۰ سرای دانشجویی جدید آغاز می شود تا کمبود ساخت سراهای دانشجویی (مجردی و متاهلی) در دانشگاه های کشور جبران شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: همانطور که در قانون برنامه ششم نیز دیده شده است، قرار است از سال آینده ساخت خوابگاه‌های متاهلی با جدیت بیشتری در دانشگاه‌ها پیگیری شود.

یزدان مهر با اشاره به درخواست ۱۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان برای ساخت خوابگاه متاهلی گفت: صندوق رفاه دانشجویان اعلام آمادگی می‌کند که با توجه به نیاز دانشجویان متقاضی و شرایط منطقه، با اعطای تسهیلات ارزان قیمت و تامین یارانه سود و کارمزد از سوی صندوق در این زمینه اقدام اساسی صورت گیرد.

مشاور وزیر علوم از توجه جدی صندوق رفاه دانشجویان به کمک به دانشجویان کم بضاعت خبر داد و افزود: مقرر شد صندوق رفاه مبلغی نیز به صندوق خیریه دانشگاه سیستان و بلوچستان به منظور حمایت از دانشجویان کم بضاعت کمک کند.

یزدان مهر به اهمیت ورزش و سلامتی دانشجویان نیز اشاره کرد و افزود: مقرر شد صندوق رفاه دانشجویان نسبت به تجهیز اتاق تندرستی در خوابگاه های دانشگاه سیستان و بلوچستان اقدام کند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان همچنین از کمک ۱۰ میلیارد ریالی برای تکمیل غذاخوری دانشگاه سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: با این کمک انشاالله سالن بزرگ غذاخوری این دانشگاه تا پایان اسفند ماه با حضور مسئولان ارشد وزارت علوم افتتاح و در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

مشاور وزیر علوم خاطر نشان کرد: در راستای حمایت بیشتر ازاین دانشگاه مقرر شد ۶۰ درصد پول واریزی دانشگاه بابت اجاره بها به حساب دانشگاه بازگردانده شود تا در تعمیر، تجهیز و بهسازی فضاهای دانشجویی دانشگاه هزینه شود.

یزدان مهر تصریح کرد: با توجه به ارتقای سراهای دانشجویی از رتبه ۴ و ۳ در این دانشگاه و با توجه به نیازها و برآوردها در مجموع کمک‌های ارزنده‌ای به دانشگاه سیستان و بلوچستان شده است.

در این بازدید که دکتر عباس قنبری عدیوی قائم مقام رییس صندوق رفاه نیز حضور داشت مهندس یزدان مهر به اتفاق دکتر بندانی رئیس دانشگاه ومعاونان و اعضای هیات رئیسه از سراهای دانشجویی، غذاخوری و سایر امکانات رفاهی این دانشگاه سیستان و بلوچستان بازدید کردند.

مهندس یزدان مهر و همراهان در ادامه سفر دو روزه خود به استان سیستان و بلوچستان با حضور در شهرستان خاش از دانشکده صنعت و معدن این شهر نیز بازدید و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات رفاهی این دانشکده قرار گرفتند.

مشاور وزیر علوم از کمک به ساخت سرای دخترانه در دانشکده صنعت و معدن خاش با مشارکت صندوق رفاه دانشجویان خبر داد و افزود: با توجه به نیاز شدید دانشجویان دختر این دانشکده مقرر شد از محل پرداخت سود بانکی و مشارکت این صندوق، خوابگاه دخترانه با ظرفیت اسکان ۱۵۰ نفر در این دانشکده احداث شود.

ر.ب ۱۳۴۵