با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

دکتر ابطحی به سمت «رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی» منصوب شد

۰۷ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۷ کد : ۳۷۱۱۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۸۱۰
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز شنبه در حکمی دکتر بهروز ابطحی را به سمت «رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی» منصوب کرد.
دکتر ابطحی به سمت «رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی» منصوب شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن حکم انتصاب دکتر ابطحی به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر بهروز ابطحی

با سلام،

با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب جناب‌عالی و بر اساس پیشنهاد معاون محترم پژوهش و فناوری، به موجی این حکم به مدت ۴ سال به سمت «رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی» منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود با توکل به خداوند سبحان، مأموریت‌ها و وظایف محوله را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های دولت تدبیر و امید و برنامه‌های ارائه شده به مجلس محترم شورای اسلامی به انجام رسانید.

امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید و حفظ بیت‌المال و اعمال سیاست‌های موثر به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌ها، پرهیز از تجمل‌گرایی، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن پژوهشگاه نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید.

همچنین دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، در نامه‌ای از خدمات و تلاش‌های دکتر ناصر حاجی زاده ذاکر در مدت تصدی ریاست پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی قدردانی کرد.

دکتر بهروز ابطحی فارغ‌التحصیل دکتری زیست‌شناسی دریا، از انستیتو اقیانوس‌نگاری روسیه (VNIRO) و استاد پایه ۲۴ دانشکده علوم و فناوری زیستی دانشگاه شهید بهشتی است.

از تجربیات کاری دکتر ابطحی در حوزه علوم دریایی می‌توان به فعالیت به عنوان مجری و هماهنگ کننده آزمون‌های تحصیلات تکمیلی رشته‌های علوم دریایی و اقیانوسی دانشگاه‌های دولتی، حضور در گشت‌های بلندمدت و کوتاه مدت تحقیقات و تولیدات دریایی در خلیج فارس، خزر جنوبی، خزر شمالی و خلیج فنلاند و نیز تدوین، راه‌اندازی و تدریس درس غواصی در برنامه دروس اصلی مصوب رشته زیست دریا دوره کارشناسی ارشد (اولین تجربه در دانشگاه‌های غیرنظامی کشور) اشاره کرد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید بهشتی، رایزن علمی و نماینده وزارت علوم و وزارت بهداشت در روسیه، اروپای شرقی و آسیای میانه، سرپرست رایزنی علمی بلاروس و اروپای شرقی، رئیس دانشکده علوم و فناوری زیستی دانشگاه شهید بهشتی و مسئول کمیته تخصصی علوم پایه دانشجویان خارج (اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج) برخی از مسئولیت‌ها و فعالیت‌های اجرایی وی می‌باشد.

دکتر ابطحی همچنین هفت مورد عضویت در هیئت‌های تحریریه مجلات علمی پژوهشی ملی و بین‌المللی و پنج مورد عضویت در مجامع علمی بین‌المللی را در کارنامه کاری خود دارد.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۶ )