حمایت جدی وزارت علوم از برگزاری مطلوب اردوی راهیان نور دانشجویی؛

دکتر غلامی: اردوهای راهیان نور اعتقاد دانشجویان به نظام اسلامی را اعتلا می بخشد

۰۴ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۸:۱۹ کد : ۳۷۰۹۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۰۶۷
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر حمایت جدی از برگزاری اردوهای راهیان نور دانشجویی گفت: اردوهای دانشجویی راهیان نور، اعتقاد دانشجویان به نظام اسلامی را اعتلا می دهد.
دکتر غلامی: اردوهای راهیان نور اعتقاد دانشجویان به نظام اسلامی را اعتلا می بخشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی عصر چهارشنبه در نشست اعضای قرارگاه ملی راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی گفت: اکثریت دانشجویان ایران اسلامی، دارای اعتقادات دینی و انقلابی هستند و چندین پیمایش و پژوهشی که در کشور صورت گرفته است، این موضوع را تایید می کند.

دکتر غلامی با اشاره به اینکه همواره استقبال دانشجویان از اردوهای راهیان نور بیشتر از ظرفیت ها و امکانات است؛ بر ضرورت پشتیبانی بیشتر از این اردوها تاکید کرد.

وی افزود: باید سامانه ثبت نامی دقیقی برای ثبت نام از متقاضیان حضور در اردوهای راهیان نور طراحی شود و با اطلاع رسانی قبلی از برنامه و زمان بندی برگزاری اردوهای راهیان نور، امکان ثبت نام اعضای هیات علمی نیز برای حضور در این اردوها فراهم شود.

وزیر علوم تاکید کرد: رفاه، آسایش و ایمنی شرکت کنندگان در اردوهای راهیان نور برای ما یک اولویت مهم است و ضروری است که دانشگاهها و موسسات آموزش عالی برای مشارکت در این برنامه، صرفاً از وسایل حمل و نقل ایمن و سالم استفاده کنند.

تدوین و انتشارگلچینی از خاطرات دانشجویان پس از بازگشت از اردوهای راهیان نور و تجمیع برنامه سفرهای دانشجویی همه تشکل ها به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در قالب راهیان نور از دیگر نکاتی بود که دکتر منصور غلامی، وزیر علوم و فرمانده قرارگاه ملی راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی در نشست امروز بر آن تاکید کرد.

سردار سرتیپ پاسدار علی فضلی، جانشین سازمان بسیج مستضعفین نیز در این نشست با قدردانی از همکاری مسئولان وزارت علوم در برگزاری اردوهای دانشجویی راهیان نور ابراز امیدواری کرد تا حضور دکتر غلامی در راس فرماندهی قرارگاه ملی راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی روز به روز شاهد توسعه بیشتر این برنامه ها در مجموعه آموزش عالی کشور باشیم.

وی، اردوهای راهیان نور دانشجویی را یک برنامه کاملاً دانشجویی ارزیابی کرد و گفت: این اردوها توسط بسیج دانشجویی کشور آغاز شد و امروز به یک جایگاه ملی، فرا بخشی و فراجناحی رسیده است و همه دانشجویان با تفکرات مختلف از این برنامه حمایت می کنند و در آن مشارکت دارند.

سردار فضلی با اشاره به برنامه دشمن برای هجمه فرهنگی به نسل جوان، برگزاری اردوهای دانشجویی راهیان نور را یک راهبرد مهم برای انتقال ارزش های ملی و جهادی به دانشجویان کشور دانست.

وی افزود: امروز برگزاری اردوهای دانشجویی راهیان نور از انسجام و نظم خاصی برخوردار شده است و در همه ایام سال، امکان برگزاری این اردوها در مناطق جنوب، غرب، شمال غرب و دریا فراهم است.

دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم در این نشست با اشاره به اعزام ۸۵۰۰۰ دانشجو در سال ۱۳۹۵ به اردوهای دانشجویی راهیان نور گفت: در زمان سپری شده از سال ۱۳۹۶، بیش از ۵۰۰۰ نفر به این اردوها اعزام شده اند ولی قطعاً در ایام پایانی اسفند ماه سال جاری و فروردین ماه سال آتی، شاهد حضور گسترده و فراگیر دانشجویان در این اردوها خواهیم بود.

وی، حضور دانشجویان در اردوهای دانشجویی راهیان نور را در انتقال روحیه ایثار و شهادت به دانشجویان بسیار تاثیرگذار دانست و بر مشارکت جدی ارکان وزارت علوم و دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در این برنامه تاکید کرد.

در ادامه این نشست، حکم انتصاب دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان فرمانده قرارگاه ملی راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی از سوی سردار بهمن کارگر، رئیس ستاد ملی راهیان نور کشور توسط سردار علی فضلی به وی اهدا شد.

در بخش دیگری از این نشست همچنین وزیر علوم با اهدای لوح های جداگانه از معاونان فرهنگی دانشگاههای پیام نور، جامع علمی کاربردی و مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سبب انجام فعالیت های موثر در برگزاری اردوهای راهیان نور دانشجویی تجلیل کرد.