قائم مقام وزیر علوم:

احکام صادره در هیئت های رسیدگی به تخلفات باید رویکرد بازدارنده داشته باشد

۰۴ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۶ کد : ۳۷۰۹۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۴۸۳
دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز هیئت های امنا و هیئت ممیزه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم معارفه نماینده وزیرومسئول دفترهماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و هماهنگ کننده هیات های انتظامی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی اعلام کرد: احکام صادره در هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و اعضای هیئت علمی در هیئت های رسیدگی به این موارد در دانشگاه ها و ستاد وزارت علوم، باید رویکرد بازدارنده و اصلاح گرایانه داشته باشد .
احکام صادره در هیئت های رسیدگی به تخلفات باید رویکرد بازدارنده  داشته باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر باقری با بیان اینکه کار رسیدگی به تخلفات اداری، کاری بسیار سخت ودقیق است وتمامی تصمیمات و احکام صادره از سوی هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری باید با قضاوت درست و کار کارشناسی انجام شود، گفت: مهم تر از همه اینکه، در این موارد باید حفظ آبروی افراد را حتماً مدنظر داشته باشیم.

وی گفت: اگر چه قانونگذار به هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری، اختیاراتی در خصوص محکومیت افراد خاطی داده، ولی ما به عنوان مجریان قانون باید همیشه پی گیر ریشه یابی جرائم باشیم و تا جایی که ممکن است، سعی کنیم از وقوع جرم قبل از انجام آن پیشگیری شود.

دکتر باقری همچنین با تمجید از خصوصیات اخلاقی دکترحسن عابدی جعفری، وی را فردی متدین، مشرف به امور و با تجربه ارزنده در مدیریت کشوردر مسئولیت های مختلف توصیف کرد و گفت: دکتر عابدی جعفری در مدت مسئولیت در این دفتر کار را با حساسیت لازم دنبال کرده و توانسته است منشا خدمات موثری باشد.

قائم مقام وزیر علوم در پایان با تاکید بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای کارمندان شاغل در هیئت های رسیدگی به تخلفات کارکنان و اعضای هیئت علمی مستقر در ستاد وزارت علوم، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گفت: کار در این هیئت ها بسیار دقیق و حساس است و باید سعی شود اطلاعات خصوصی و حرمت افراد و حتی افراد متخلف حفظ شود.

دکتر عابدی جعفری با ارائه گزارشی از عملکرد هیئت رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی کارکنان و اعضای هیئت علمی گفت: مشی کلی و وظیفه ذاتی این دفتر، حفظ اسرار، سرعت عمل، رعایت مقررات و حفظ مصالح است.

وی با بیان اینکه ۱۵۰ هیئت رسیدگی به تخلفات اداری درمجموعه آموزش عالی کشور فعالیت می کنند، گفت: هماهنگی با این ۱۵۰ مرکز و همچنین مراکز بالادستی از قبیل دیوان عدالت اداری، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور برای هماهنگی های بیشتر در انجام امور از وظلیف اصلی این دفتر محسوب می شود.

حجت الاسلام والمسلمین دکترابراهیم ابراهیمی، نماینده وزیرومسئول دفترهماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و هماهنگ کننده هیات های انتظامی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی نیزدر سخنانی با تاکید بر امانت داری و حفظ حرمت افراد در رسیدگی به تخلفات، برنامه های خود را در جهت بهبود بیش از پیش انجام امور تشریح کرد.

در پایان این نشست، لوح تقدیر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به دکتر حسن عابدی جعفری تقدیم و حکم حجت الاسلام والمسلمین دکترابراهیم ابراهیمی از سوی قائم مقام وزیرورئیس مرکزهیات های امنا وهیات ممیزه مرکزی به وی اهدا شد.

ر.ب ۴۵

 

 

 


( ۲ )