در دیدار مسئولان آموزشی عالی ایران و اتریش صورت گرفت؛

تصویب انجام ۱۷ طرح پژوهشی با مشارکت محققان دو کشور

۰۴ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۲ کد : ۳۷۰۹۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۹۳۴
کارگروه ملی همکاری های علمی بین المللی به منظور شرکت در کنفرانس مشترک همکاری های آموزش عالی از ۳ تا ۵ بهمن ۱۳۹۶ به سرپرستی دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل و با حضور دکتر محمدعلی سبحان اللهی رئیس دانشگاه خوارزمی به عنوان مسئول کارگروه ملی همکاری با کشور اتریش و نیز تعدادی از روسای دانشگاه ها عازم اتریش شدند.
تصویب انجام ۱۷ طرح پژوهشی با مشارکت محققان دو کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خوارزمی، در روز سه شنبه ۳ بهمن، دیداری از آکادمی علوم اتریش صورت گرفت و راهکارهای گسترش ارتباطات علمی مطرح شد و مقرر گردید همکاری مشترک بیشتری در تحقیقات استادان رشته های علوم انسانی، علوم پایه و فنی به ویژه در حوزه های جدید فناوری صورت بگیرد.

سپس بازدیدی از صندوق حمایت مالی علوم اتریش انجام و زمینه های همکاری بورسیه ها و نحوه حمایت های مالی بحث و بررسی شد و در نهایت دانشگاه خوارزمی مسئول هماهنگی های بعدی در اجرای مصوبات مرتبط با دو محور آکادمی اتریش و صندوق حمایت مالی تعیین شد.

در ادامه سفر؛ نشستی به منظور انتخاب طرح های مشترک در قالب کمیته ای با حضور رئیس جمهور سابق اتریش، مدیرکل آژانس همکاری های علمی اتریش OEAD ، روسای دانشگاه های اتریش و گروه اعزامی از جمهوری اسلامی ایران متشکل از قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، سفیر ایران در اتریش، رئیس دانشگاه خوارزمی و مدیر مرکز همکاری های بین المللی دانشگاه خوارزمی برگزار شد.

در این نشست پس از ارائه گزارش توسط مسئولان دانشگاه خوارزمی و نماینده دانشگاهی کشور اتریش، ۱۷ طرح از مجموع ۷۸ طرح؛ مورد توافق کمیته قرار گرفت که این ۱۷ طرح مختص دانشگاه های تهران و سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در حوزه های مختلف علوم انسانی، علوم پایه، هنر و فنی و مهندسی بودند.

در روز چهارشنبه ۴ بهمن نیز کنفرانس عمومی همکاری های علمی دو کشور درخصوص گسترش همکاری های علمی و آموزشی در قالب کارگروه های تخصصی در حال برگزاری است.

گفتنی است در راستای توسعه روابط و همکاری های بین المللی علمی و آموزشی با کشورهای مختلف جهان؛ سال گذشته دانشگاه خوارزمی به عنوان متولی کارگروه ملی همکاری با کشور اتریش انتخاب شد.

ر.ب ۴۵


( ۱ )