پژوهشگاه علوم ورزشی برگزار می کند:

جایزه«ایده‌های خلاقانه در طراحی جشنواره‌های موضوعی بازی‌های حرکتی کودکان»

۰۴ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۴:۵۴ کد : ۳۷۰۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۸۶۳
پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سومین جایزه بین‌المللی پژوهشگاه علوم ورزشی را در اسفندماه سال ۹۶ برگزارمی‌کند.
جایزه«ایده‌های خلاقانه در طراحی جشنواره‌های موضوعی بازی‌های حرکتی کودکان»

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازپژوهشگاه علوم ورزشی، سومین جایزه بین‌المللی پژوهشگاه علوم ورزشی با عنوان «ایده‌های خلاقانه در طراحی جشنواره‌های موضوعی بازی‌های حرکتی کودکان» برگزارمی‌شود.

این مسابقه باهدف تنوع‌بخشی به برنامه‌های بازی و ورزش کودکان از طریق شناسایی ایده‌های خلاقانه در طراحی یک مجموعه بازی حرکتی با یک موضوع خاص و تقویت و پرورش خلاقیت و نوآوری والدین، مربیان و دست‌اندرکاران حوزه کودک در خصوص طراحی بازی‌های حرکتی برپا می‌شود.

در این جشنواره بازی‌های ارائه‌شده حتماً باید بر تقویت انواع مهارت‌های حرکتی پایه کودکان (مهارت‌های جابجایی، کنترل شی، تعادلی) و همچنین آمادگی جسمانی و حرکتی تأکید کند، توجه به حفظ ایمنی و سلامت کودکان هنگام بازی ارائه‌شده یکی دیگر از ضرورت‌های ارائه طرح به این جشنواره است.

همچنین بازی‌ها برای دامنه سنی ۳ تا ۵ سال و یا ۵ تا ۷ سال طراحی‌شده است درنتیجه ایده پرداز باید دامنه سنی هدف خود را مشخص کند.

از دیگر مشخصات بازی‌های طراحی‌شده این است که علاوه بر تقویت رشد مهارت‌های حرکتی و آمادگی جسمانی بتواند به ابعاد دیگر رشد مانند رشد اجتماعی، شناختی، هیجانی و عاطفی کودکان کمک کند.

آخرین‌مهلت ارسال ایده‌ها ۲۵ بهمن‌ماه و زمان اعلام نتایج ۲ اسفندماه ۹۶ و زمان اهدای جوایز ۹ اسفندماه در افتتاحیه دومین دوره بین‌المللی بازی و ورزش کودکان – تهران خواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام به سامانه کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی پژوهشگاه علوم ورزشی به نشانی workshop.ssrc.ac.ir مراجعه و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس ۰۲۱۸۸۷۴۷۷۹۵ داخلی ۴۱۱ دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی تماس حاصل کنند.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: پژوهشگاه علوم ورزشی


( ۲ )