رئیس پارک علم و فناوری مازندران خبر داد:

راه‌اندازی مرکز نوآوری و فناوری تنکابن تا پایان سال جاری

۲۷ دی ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۹ کد : ۳۶۹۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۸۳
مرکز نوآوری و فناوری تنکابن تا پایان سال جاری در پارک علم و فناوری مازندران راه‌اندازی می‌شود.
راه‌اندازی مرکز نوآوری و فناوری تنکابن تا پایان سال جاری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری مازندران، دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران، در حاشیه بازدید استاندار مازندران از پارک، هدف از راه‌اندازی مرکز نوآوری و فناوری تنکابن را شناسایی و توانمندسازی متخصصان، دانشجویان و استادان خلاق، نوآور و کارآفرین و فراهم کردن زمینه تجاری‌سازی دستاوردهای علمی آنها برای ورود به فعالیت‌های کارآفرینانه عنوان کرد.

به گفته وی، ارتقای نقش نوآوران و کارآفرینان در توسعه و اعتلای کشور از طریق خلق دانش، فناوری و کسب و کارهای دانش‌بنیان، حمایت از ایجاد هسته‌های اولیه و نظارت بر عملکرد آنها و برگزاری رویداد‌ها و مسابقات مورد نیاز کارآفرینان و نوآوران از دیگر اهداف راه‌اندازی مرکز نوآوری و فناوری تنکابن است.

در ادامه مهندس محمد اسلامی استاندار مازندران گفت: پارک علم و فناوری، مهم‌ترین ظرفیت برای تبدیل علم و دانش به فناوری و ثروت است و یک نماد اقتصادی مقاومتی است.

وی استان مازندران را دارای استعدادهای فراوان انسانی خواند و گفت: پارک علم و فناوری باید تبدیل علم و دانش به ثروت را ریل‌گذاری کند.

مهندس اسلامی با اشاره به اینکه تجاری‌سازی ایده و دانش، بر معیشت و اقتصاد تاثیر بسیاری دارد تاکید کرد: توسعه شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد فناوری می‌تواند موجب گسترش کارهای خلاقانه و نوآورانه در کسب وکار شود.

استاندار مازندران افزود: باید تلاش کنیم تا هسته‌های فناور و نوآور، سازماندهی و با برگزاری کارگاه‌های آموزشی توانمندسازی، زمینه اشتغال فارغ التحصیلان را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: فضا، زیرساخت‌ها و نیروی انسانی تحصیل کرده و فرهیخته این استان مازندران فرصت‌هایی ارزشمند برای توسعه اشتغال و تولید و رونق کسب و کار جدید است.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵