وزیر علوم در شورای راهبری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام تأکید کرد:

ایجاد یک هسته مرکزی از نشریات موجود در ISC و گردآوری نشریات با اعتبار بالاتر

۲۷ دی ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۲ کد : ۳۶۹۸۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۴۹۴
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست شورای راهبری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام تأکید کرد: در راستای توجه بیشتر به نمایه‌سازی مجلات کیفی‌تر در ISC، یک هسته مرکزی از نشریات موجود در ISC ایجاد و نشریات با اعتبار بالاتر گردآوری شود.
ایجاد یک هسته مرکزی از نشریات موجود در ISC  و گردآوری نشریات با اعتبار بالاتر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این نشست که با حضور اعضای حقیقی و حقوقی راهبری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برگزار شد، ضمن تبیین اهمیت جایگاه بین‌المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و بخصوص در کشورهای اسلامی، گسترش فعالیت‌های مرتبط را در حوزه‌های مختلف بین‌الدولی کشورهای اسلامی خواستار شد.

دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم نیز در این نشست بر اهمیت و توجه به شاخص‌های علمی در برگزاری همایش‌ها در کشور تاکید کرد و از بازنگری آیین‌نامه ثبت همایش‌ها و ابلاغ آن در آینده نزدیک خبر داد.

دکتر محمدجواد دهقانی رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ( ISC )، نیز گزارشی از عملکرد و دستاوردهای چهار سال اخیر این پایگاه در بخش‌های مختلف از جمله برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های پژوهشی ارتقای جایگاه علمی دانشگاه‌های مختلف در داخل کشور و نیز دانشگاه‌های معتبر در سایر کشورهای اسلامی ارائه کرد.

در این نشست همچنین برنامه‌های پیشنهادی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در سال آینده ارائه و مقرر شد کمیته اجرایی متشکل از نمایندگان کشورهای اسلامی تشکیل و با فعال کردن این کمیته فعالیت‌های آتی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با همفکری و مشورت سایر کشورها در قالب این کمیته اجرایی صورت گیرد.

در ادامه اعضای شورا راهبری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، با تاکید بر توسعه و استمرار فعالیت‌های بین‌المللی پایگاه، درخصوص «لزوم توجه به شاخص‌های علمی در روند ثبت همایش‌ها در پایگاه» و «برنامه‌ریزی درخصوص توجه به سایر شاخص‌های توسعه علمی ازجمله نوآوری و تجاری‌سازی» مطالبی ارائه کردند.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۱ )