به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان؛

برگزاری دومین نشست مشترک مدیران روابط بین الملل دانشگاه های ایرانی عضو اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر

۲۳ دی ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۳ کد : ۳۶۹۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۲۶
دومین نشست مشترک مدیران روابط بین الملل دانشگاه های ایرانی عضو اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر، به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزارشد.
برگزاری دومین نشست مشترک مدیران روابط بین الملل دانشگاه های ایرانی عضو اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، دکترعلی نجفی نژاد در این نشست گفت: فعالیت‌های مختلفی پیرامون دریای خزر، شکل گرفته است که یکی از آنها فعالیت‌های علمی است که از آن به عنوان دیپلماسی علمی می‌توان یاد کرد.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: این‌گونه نشست‌ها هر ساله برگزارمی شود که امیدوارم در دوره جدید برنامه‌های این اتحادیه از نظم و جدیت بیشتری برخوردار باشد که بتوانیم عملکرد بهتری از اتحادیه را شاهد باشیم.

وی بیان کرد: از اتحادیه دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر به عنوان قدیمی ترین اتحادیه در سطح وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتظار است تا بتواند فعالیت‌های مستمر و چشمگیری برای توسعه روابط علمی بین الملل برقرار کند.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان خاطرنشان کرد: طبق توافقات صورت گرفته در بیستمین اجلاس روسای دانشگاه‌های این اتحادیه، مقررشد برای تقویت این همکاری‌ها، هر دانشگاه ایرانی حداقل یک کارگاه علمی و آموزشی براساس نیازهای دانشگاه‌های قزاقستان برگزار کند.

وی افزود: دراین راستا در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، برنامه ریزی هایی انجام شد تا بتوانیم در بعضی عناوین مورد نیاز دانشگاه‌های قزاقستان، کارگاه برگزار کنیم تا در بیست و یکمین اجلاس روسای این اتحادیه مورد بررسی قرار بگیرد.

دکتر نجفی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: تمامی دانشگاه‌های عضو این اتحادیه می‌بایست تجربیات موفق خود را در زمینه‌های مختلف در اختیار یکدیگر قرار دهند تا بتوانیم به یکی از سیاست‌های مورد نظز وزارت علوم که توسعه روابط بین الملل است، دست یابیم.

اتحادیه دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر در سال ۱۳۷۵ هجری شمسی (۱۹۹۶ میلادی) با حضور رؤسای دانشگاه‌های گیلان، دانشگاه مازندران و دانشگاه علوم و منابع طبیعی گرگان از ایران، دانشگاه دولتی فنی آستراخان، دانشگاه دولتی داغستان، دانشگاه کالمیکیا از جمهوری فدراتیو روسیه، دانشگاه دولتی آتیرائو از قزاقستان و دانشگاه دولتی باکو از کشور آذربایجان تشکیل شد. هم اکنون این اتحادیه دارای ۵۵ عضو متشکل از دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و مؤسسات تحقیقاتی می‌باشد.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵