رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام تأکید کرد:

حمایت از فعالیت‌های علمی و فناورانه بانوان استان و ضرورت ترویج کسب و کارهای نوین

۱۹ دی ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۹ کد : ۳۶۸۴۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۴
دکتر طاهرپور رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام در نشست کمیته اشتغال بانوان استان، با اعلام حمایت از فعالیت‌های علمی و فناورانه بانوان استان بر «ضرورت ترویج کسب و کارهای نو و اینترنتی» تأکید کرد.
حمایت از فعالیت‌های علمی و فناورانه بانوان استان و ضرورت ترویج کسب و کارهای نوین

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان ایلام، دکتر طاهرپور در این نشست که با حضور اعضای کمیته اشتغال بانوان استان در محل پارک علم و فناوری استان ایلام برگزار شد، اظهار داشت: برای داشتن جامعه‌ای پیشرو، متمدن و متناسب با تکنولوژی دنیای امروز، باید مدیریت اجرایی با احاطه کامل بر امور و داشتن علم به روز، کارآمدی خود را در عرصه جهانی اثبات کند.

وی با تأکید بر شناخت پتانسیل‌های بالقوه و نهفته در حوزه‌های مختلف استان گفت: از آنجا که امروزه مسیر پیشرفت علم و فناوری در دنیا از پارک‌های علم و فناوری می‌گذرد لازم است با تبیین جایگاه این نهاد علمی در بحث خلاقیت و نوآوری با استناد به روش‌ها و متدهای نوین جهانی، در مسیرتوسعه تکنولوژی گام برداریم.

در ادامه دکتر مریم شادیوند، سرپرست دفتر امور بانوان استانداری ایلام با بیان اینکه کمیته اشتغال بانوان استان در راستای ایجاد کسب و کارهای خانگی و ایجاد اشتغال از اصلی‌ترین کمیته‌های تخصصی کارگروه زن و خانواده است، گفت: نگاه علمی به حوزه اشتغال و ایجاد کسب و کارهای نوین در جامعه باید نهادینه شود.

وی افزود: آموزش مشاغل مجازی برای زنان استان، در راستای ایجاد کسب و کارهای اینترنتی و فعالیت بر مبنای یک ایده ضروری است.

سرپرست دفترامور بانوان و خانواده استانداری ایلام، گفت: انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری میان پارک علم و فناوری با کارگروه زنان ادارات از اولویت‌های کمیته اشتغال بانوان استان ایلام است.

در پایان این جلسه از مرکز نوآوری دانش آموزی و نمایشگاه دائمی محصولات پارک علم فناوری استان ایلام بازید شد.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵