پیوستن دانشگاه الزهرا(س) به آژانس دانشگاه‌های فرانسه زبان

۱۷ دی ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۰ کد : ۳۶۸۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۲۶
دانشگاه الزهرا(س) به عنوان عضو آژانس دانشگاه‌های فرانسه زبان ( Agence universitaire de la Francophonie) انتخاب شد.
پیوستن دانشگاه الزهرا(س) به آژانس دانشگاه‌های فرانسه زبان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه الزهرا (س)، در جلسه هیئت مدیره این آژانس در شهر پاریس، درخواست رسمی و پرونده دانشگاه الزهرا مورد بررسی قرار گرفت و با آن موافقت شد.

براین اساس، پذیرفته شدن دانشگاه الزهرا (س) به معنی استفاده همه رشته ها و حوزه های این دانشگاه از مجموعه امکانات و همکاری هایی است که آژانس در اختیار دارد. تعهدات و وظایف این آژانس بر پایه احترام به اصول و ارزش های مبتنی بر تفاوت های فرهنگی و مشارکت و همکاری بنا شده است.

برخی از تعهدات آژانس نسبت به دانشگاه های عضو، تسهیل دسترسی اعضا به منابع جهانی مؤسسات عضو، دانشگاه‌ها و محققان فرانسوی زبان، تسهیل در گسترش پروژه های بینا منطقه ای و همکاری های میان مؤسسات عضو و همراهی آنان در آماده سازی و تدوین پروژه های علمی بر پایه برنامه ریزی چهارساله آژانس دانشگاهی فرانسوی زبان، فراهم آوردن امکان دسترسی مؤسسات عضو به ابزارها و منابع آموزشی منطبق با نیازها و بافت منطقه ای، بویژه با فراهم کردن امکان استفاده از تکنولوژی های اطلاعاتی و ارتباطی برای آموزش و تحقیق، مطلع نمودن مداوم همه مؤسسات عضو از فعالیت‌های اصلی با ماهیت علمی یا نهادی که توسط آژانس دانشگاهی فرانسوی زبان تنظیم می شود، تضمین پیشرفت و توسعه دانشگاه های عضو شبکه و فعالیت‌های آنان به کمک امکانات مختلف ارتباطی که آژانس داراست، شامل می شود.

برخی از دانشگاه‌های کشور از جمله دانشگاه های تهران، شهیدبهشتی، تبریز، تربیت مدرس عضو این نهاد هستند.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: دانشگاه الزهرا


( ۱ )