به همت عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان؛

کتاب جامع آموزش زبان فارسی برای مجاری زبانان منتشر شد

۱۷ دی ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۰ کد : ۳۶۸۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۵۲
کتاب جامع آموزش زبان فارسی به مجاری زبانان با همکاری و سرویراستاری عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان در مجارستان منتشر شد.
کتاب جامع آموزش زبان فارسی برای مجاری زبانان منتشر شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، این کتاب با همکاری دکتر عصمت اسماعیلی دانشیار گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سمنان، به عنوان سر ویراستار بخش فارسی و مولف بخشی از متون فارسی و با نویسندگی دکتر اگنش نمت استادیار گروه ایرانشناسی دانشگاه اتووش لوراند بوداپست در طول یک سال و نیم تهیه شده است.

دکتر عصمت اسماعیلی گفت: کتاب جامع آموزش زبان فارسی برای تهیه مواد آموزشی تدریس در گروه ایرانشناسی دانشگاه بوداپست و مرکز خانه زبان ایران تدوین و منتشر شد.

دکتر اسماعیلی افزود: کتاب جامع آموزش زبان فارسی (با واسطه زبان مجاری) که با آموزش الفبا و صداهای زبان فارسی آغاز می شود، علاوه بر اینکه آموزش تقریباً کامل دستور زبان فارسی را در بر دارد، بخش های گفت وگو و متون ساده و فرهنگ موضوعی روزمره را نیز شامل می شود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان اضافه کرد: این کتاب برای تدریس زبان و نگارش فارسی در سه نیمسال در نظر گرفته شده و با عکس های فراوانی که در آن گنجانده شده در واقع هدف ایرانشناسی را هم به طور مختصر دنبال می کند.

دکتر اسماعیلی که با همکاری دانشگاه سمنان به مدت سه نیم سال (۱۳۹۴-۱۳۹۶) به عنوان استاد اعزامی در دانشگاه بوداپست مشغول تدریس زبان فارسی بود، با همکاری دانشگاه سمنان و سفارت جمهوری اسلامی ایران، خانه زبان ایران را نیز در بوداپست راه اندازی کرد.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵


( ۱ )