با مشارکت و میزبانی بنیاد نخبگان استان هرمزگان ؛

جشنواره منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس برگزار می شود

۱۶ دی ۱۳۹۶ | ۱۳:۲۳ کد : ۳۶۷۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۲
جشنواره منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس با مشارکت بنیاد نخبگان استان‌های هرمزگان، فارس، بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد به میزبانی بنیاد نخبگان استان هرمزگان در بندرعباس برگزار می‌شود.
جشنواره منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس برگزار می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از بنیاد نخبگان هرمزگان، جشنواره اختراعات رویش خلیج‌فارس از ۲ الی ۳ اسفندماه سال جاری در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس برگزار خواهد شد.

هدف از برگزاری این جشنواره رونق بخشیدن به فضای ابتکار، نوآوری، خلاقیت و ثروت‌آفرینی در راستای حرکت از اقتصاد متکی به منابع پایه و خام به سمت اقتصاد نوآور، خلاق و دانش محوراست.

شناسایی اختراعات جدید با قابلیت تجاری‌سازی، فراهم نمودن زمینه برای تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا، ارتقای تولیدات دانش‌بنیان، ایجاد اشتغال برای جوانان و نخبگان و ایجاد انگیزه برای فعالیت در حوزه‌های دانش‌‌بنیان، ایجاد روحیه اعتماد به نفس و روحیه خود باوری از دیگر اهداف این جشنواره است.

اختراع‌هایی که بیش از سه سال از تاریخ ثبت آنها در اداره ثبت اختراعات و مالکیت صنعتی کشور نگذشته باشد، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند که پس از ارزیابی اولیه طرح اختراع به صورت غیرحضوری، تعدادی به مرحله‌پایانی جهت داوری نهایی و ارائه حضوری در جشنواره راه می‌یابند.

شرکت‌کنندگان در زمینه‌های فنی و مهندسی، پزشکی و تجهیزات پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه می‌توانند اختراعات خود را به نمایش بگذارند.

ثبت نام جشنواره از ۳ دی‌ماه آغاز و تا ۸ بهمن ماه ادامه دارد و ۲۰ درصد از ظرفیت جشنواره به شرکت‌کنندگان از سایر استان‌های کشور اختصاص یافته است که افراد علاقه‌مند برای حضور در این جشنواره می‌توانند با مراجعه به تارنمای بنیاد نخبگان هرمزگان به نشانی hormoz.bmn.ir در این جشنواره ثبت‌نام کنند.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵