امضای تفاهم نامه همکاری بین پارک علم وفنـاوری فارس و دانشگاه صنعتی شیـراز

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۸ کد : ۳۶۶۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۳۴
تفاهم نامه همکاری بین پارک علم وفناوری فارس و دانشگاه صنعتی شیراز منعقد شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در نشست مشترکی که با حضور رئیس و مدیران پارک علم و فناوری فارس و رئیس، معاونان و اعضای هیئ ...
تفاهم نامه همکاری بین پارک علم وفناوری فارس و دانشگاه صنعتی شیراز منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در نشست مشترکی که با حضور رئیس و مدیران پارک علم و فناوری فارس و رئیس، معاونان و اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی شیراز برگزار شد، تفاهم نامه همکاری متقابل طرفین به امضای روسای پارک علم وفناوری فارس و دانشگاه صنعتی شیراز رسید.
در ابتدای این نشست دکتر فرید مُـر رئیس پارک علم و فناوری فارس، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، از آغاز همکاری متقابل طرفین اظهار خرسندی کرد.
وی با اشاره به تاریخچه پارک های علم وفناوری در دنیا اضافه کرد: جایگاه علم وفناوری و نقش اعضای هیئت علمی مشخص نبوده و پارک های علم و فناوری محیطی هستند که می‌توان نتایج حاصل از پژوهش‌ در دانشگاه‌ها را عملیاتی و تجاری سازی کرد.
رئیس پارک علم وفناوری فارس با اشاره به حمایت‌های تسهیلاتی، مشاوره ای و آموزشی به موسسات مستقر نحوه پذیرش و استقرار موسسات در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری را تشریح کرد.
وی افزود: برگزاری استارتاپ ویکند و هم چنین داشتن ایده فناورانه از راه‌های جذب موسسات دانش بنیان در پارک علم وفناوری است.
در ادامه دکتر سید مهدی نصیری معاون فناوری و نوآوری پارک علم وفناوری فارس نیز با بیان آمارهایی از جمله تعداد شرکت های جذب شده، میزان فروش و حجم قراردادهای موسسات مستقر و همچنین تعداد مراکز رشد تخصصی و اقماری، میزان صادرات موسسات را 10میلیارد تومان اعلام کرد.
وی با توجه به شرایط خاص استان فارس راه اندازی مرکز رشد تخصصی گردشگری را از فرصت‌های موجود برشمرد و این مهم را از اقدامات آتی پارک فارس دانست.
همچنین دکتر بهنام کشاورزی معاون پشتیبانی پارک علم وفناوری فارس، بخشی از حمایت‌های پارک فارس را در قالب تجهیزات آزمایشگاهی و نیز در اختیار گذاشتن فضای کارگاهی دانست.
گفتنی است در ادامه، نشست به صورت جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد که رئیس، معاونان و مدیران مراکز رشد پارک علم وفناوری فارس به سوالات مختلف اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی شیراز پاسخ دادند.