با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

دکتر حمید نادگران به عنوان سرپرست دانشگاه شیراز منصوب شد

۰۶ دی ۱۳۹۶ | ۱۷:۴۵ کد : ۳۶۶۴۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۸۳۸
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر حمید نادگران را به عنوان سرپرست دانشگاه شیراز منصوب کرد.
دکتر حمید نادگران به عنوان سرپرست دانشگاه شیراز منصوب شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن حکم انتصاب دکتر نادگران به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر حمید نادگران

سلام علیکم

با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب جناب عالی، به موجب این حکم به عنوان سرپرست دانشگاه شیراز منصوب می‌شوید.

امید است با جلب مشارکت مسئولین استان و استفاده از ظرفیت‌های خیرین، وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت‌های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید.

امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت المال و اعمال سیاست‌های مؤثر به منظور صرفه جویی در هزینه‌ها، پرهیز از تجمل گرایی، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه، با اتکال به خداوند متعال بکوشید.

دکترحمید نادگران متولد سال ۱۳۳۷ در شیراز، فارغ التحصیل رشته فیزیک از دانشگاه‌های شیراز، فردوسی مشهد و منچسترانگلستان بوده و در حال حاضر استاد پایه ۳۵ دانشکده علوم دانشگاه شیراز با تخصص اپتیک و لیزر می‌باشد.

وی تاکنون راهنمایی و مشاوره ۱۵۰ رساله دکتری تخصصی و پایان نامه کارشناسی ارشد را به عهده داشته وبیش از ۸۰ مقاله علمی - پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و بین المللی و بیش از ۱۲۰ مقاله در همایش‌ها و کنفرانس‌های ملی و بین المللی به چاپ رسانده است.

دکتر نادگران در حال حاضر ویراستار مجلات مختلفی مانند مجله پژوهش فیزیک ایران - شاخه لیزر و اپتیک و عضو هیأت تحریریه مجله هیدروفیزیک می‌باشد.

وی در دفعات مختلف به عنوان استاد نمونه آموزشی، استاد نمونه پژوهشی و پژوهشگر برتر استان فارس انتخاب شده است.

دکتر نادگران در گذشته مجری منجر به تولید محصول سه طرح عمده ملی در حوزه لیزر و اپتیک درداخل کشور بوده است ودر حال حاضر نیز در حال اجرای ۲ طرح دیگر دراین رابطه می‌باشد. وی در سال‌های گذشته قریب ۱۰ نیروی فارغ التحصیل و متخصص منحصر به فرد در حوزه تخصصی خود تربیت کرده است که در قسمت‌های مختلف علمی و صنعتی کشور به کار مشغول شده‌اند.

دکتر نادگران دربین اپتیک پیشگان کشور مخصوصاً در حوزه لیزرهای پژوهشی و صنعتی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. تحقیقات علمی وی علاوه بر طراحی، ساخت، نصب و بهره برداری از انواع لیزرها در حوزه‌های فیزیک پلاسمونی، نانواپتیک، فیزیک غیرخطی و حسگرهای بیو نیز ادامه دارد.

وی داور بین المللی مجلات شاخص اپتیک و لیزر مانند Nano Photonics ، Applied Optics و Optics Express است.

معاون اداری، مالی دانشگاه شیراز، رئیس دانشکده علوم و معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم این دانشگاه، عضو هیئت ممیزه دانشگاه، عضو شورای دانشگاه، نماینده دانشگاه شیراز در نهاد ریاست جمهوری و عضو کارگروه لیزر معاونت علمی ریاست جمهوری از دیگرسوابق اجرایی وی است.

دکتر نادگران از جانبازان دفاع مقدس بوده و تعهد، تخصص و تجارب ارزنده وی پشتوانه‌های مهمی است که می‌تواند امید بخش توفیقات وی در انجام این مسئولیت مهم باشد.

همچنین دکتر غلامی، وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در نامه جداگانه ای ضمن موافقت با استعفای دکترابراهیم گشتاسبی راد، از خدمات وی در دوران سرپرستی دانشگاه شیراز تقدیرکرد.

 


( ۱۶ )